Trwa ładowanie...

Wynagrodzenia samorządowców. Pensje nadal zamrożone

W nadchodzącym roku nie wzrośnie maksymalny poziom wynagrodzenia wójta, burmistrza, prezydenta miasta, marszałka i starosty.

Wynagrodzenia samorządowców. Pensje nadal zamrożoneŹródło: iStock.com
d47tz4f

Serwis Interia przypomina, że projekt ustawy budżetowej na 2018 r. przewiduje zamrożenie kwoty bazowej osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Pozostanie ona więc na poziomie 1789,42 zł.

Tym samym wynagrodzenie wójta, burmistrza, prezydenta miasta, marszałka i starosty nadal nie będzie mogło przekroczyć 12,5 tys. zł (zgodnie z ustawą o pracownikach samorządowych, uwzględniając wszystkie składniki i dodatki, jego pensja w 2018 r. nie będzie mogła być wyższa niż siedmiokrotność kwoty bazowej), a diety radnych wszystkich szczebli – 2 684,13 zł.

Decyzję o wysokości wynagrodzenia wójta (burmistrza, prezydenta miasta), starosty i marszałka, podejmują odpowiednio: rada gminy, powiatu lub sejmik województwa na podstawie widełek zawartych w rozporządzeniu ws. wynagradzania pracowników samorządowych.

d47tz4f

Wskazana powyżej dieta w kwocie 2 684, 13 zł to wysokość maksymalna. W wielu przypadkach będzie jednak niższa, gdyż jej wysokość zależy od wielkości gminy (lub powiatu) oraz funkcji pełnionej przez radnego.

Zobacz też:

Będzie podwyżka opłat za parkowanie?

d47tz4f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47tz4f