Trwa ładowanie...
dgnbweo

Wyniki BZ WBK po wyłączeniu zdarzeń jednorazowych lekko powyżej konsensusu (opinia)

29.04. Warszawa (PAP) - Wyniki BZ WBK za pierwszy kwartał po wyłączeniu dwóch zdarzeń jednorazowych są lekko powyżej oczekiwań - oceniają analitycy. BZ WBK po raz kolejny pokazał...

dgnbweo
dgnbweo

29.04. Warszawa (PAP) - Wyniki BZ WBKBZ WBK (Zobacz notowania spółki ») za pierwszy kwartał po wyłączeniu dwóch zdarzeń jednorazowych są lekko powyżej oczekiwań - oceniają analitycy. BZ WBKBZ WBK po raz kolejny pokazał dobrą kontrolę kosztów, a strona przychodowa banku była zgodna z konsensusem.

PAWEŁ KOZUB, UNICREDIT CAIB:

"Generalnie wyniki są dobre, szczególnie na poziomie wyniku netto.

Przychody nie zaskoczyły, wynik odsetkowy płaski, przy relatywnie mocno wzrastających wolumenach kredytowych. Pozytywnie zadziałała strona depozytowa, po stronie kredytowej widać presję na marże.

dgnbweo

Wynik z prowizji spadł o 4 proc. kdk, ale biorąc pod uwagę kilka poprzednich dobrych kwartałów można się było tego spodziewać.

Po raz pierwszy w tym kwartale mamy konsolidację spółek ubezpieczeniowych i to dało ok. 60 mln zł przychodów. Z drugiej strony niskie były przychody z handlu, które wyniosły tylko ponad 30 mln zł.

W wynikach mamy dwa one-offy: sprzedaż nieruchomości dodała 7 mln zł, a zwrot podatku w spółce leasingowej 12 mln zł. Bez wpływu tych czynników zysk netto byłby lekko powyżej konsensusu.

Obliczając koszty integracji BZ WBKBZ WBK zmniejszył w kwartale bazę kosztową o 3 proc. Bank nadal pokazuje silną kontrolę kosztów.

dgnbweo

Ogółem wyniki oceniam lekko pozytywnie".


Zysk netto grupy BZ WBKBZ WBK w pierwszym kwartale 2014 roku wyniósł 449,5 mln zł - poinformował bank w komunikacie. Zysk banku okazał się wyższy od oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 428,1 mln zł.

Oczekiwania piętnastu biur maklerskich, co do zysku netto za I kwartał, wahały się od 491 mln zł do 368 mln zł.

Wynik odsetkowy banku w I kwartale wyniósł 867,7 mln zł i okazał się 1 proc. niższy do oczekiwań analityków, którzy liczyli, że wyniesie on 872,2 mln zł (w przedziale oczekiwań 897-865 mln zł).

dgnbweo

Kwartalna marża odsetkowa netto wyniosła 3,6 proc., wobec 3,5 proc. w czwartym kwartale 2013 roku. Rok wcześniej marża wyniosła 3,3 proc.

Wynik z prowizji w I kwartale 2014 roku wyniósł 441,9 mln zł i był również nieznacznie niższy do szacunków rynku, który spodziewał się 446,4 mln zł (oczekiwania wahały się od 467 mln zł do 434 mln zł).

Odpisy z tytułu utraty wartości kredytów wyniosły w pierwszym kwartale 2014 roku 162 mln zł. Rynek oczekiwał tymczasem odpisów na poziomie 168,9 mln zł.

Zwrot na kapitale własnym banku sięgnął w pierwszym kwartale 16,6 proc., pozostając na stabilnym kdk poziomie. (PAP)

kuc/ asa/

dgnbweo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgnbweo