Trwa ładowanie...

Wyrównania dla emerytów. Dostał tylko jeden rocznik

Średnio 11 tys. złotych wyrównania dostali emeryci, którzy przeszli na wcześniejsze emerytury i przez lata dostawali niższe świadczenia. Pieniądze dostał jednak tylko jeden rocznik.

Emeryci dostaną wyrównanie. Ale tylko ci urodzeni w 1953 roku.Emeryci dostaną wyrównanie. Ale tylko ci urodzeni w 1953 roku.Źródło: money.pl, fot: Rafał Parczewski
d30llts
d30llts

Wyrównania przyznano tylko seniorom urodzonym w 1953 roku.

Według przyjętej w 2012 roku zasady, osoby, które były na wcześniejszych emeryturach i zdecydowały się przejść na zwykłe, dostawały mniejsze świadczenia, bo potrącano z nich kwoty, które były już wcześniej wypłacane.

Świadczenia były mniejsze o 200, 300, a niekiedy nawet o 1 tys. złotych.

Waloryzacja emerytur. Ile wyniesie podwyżka? Kiedy emeryci dostaną wyższe świadczenie?

Najgłośniej w tej sprawie protestowali emeryci z rocznika 1053. Im rekompensaty przyznano - średnio 11 tys. złotych na osobę.

d30llts

W sumie pieniądze dostało 70 tys. emerytów. To jednak nie załatwia sprawy, bo zmniejszone świadczenia dotyczą też innych grup emerytów.

Na wyrównania wciąż czekają kobiety z roczników 1954-59 i mężczyźni urodzeni w latach 1949-52, którzy byli na wcześniejszych emeryturach.

Ustawa w ich sprawie utknęła w Sejmie i tam najprawdopodobniej zostanie - pisze "Fakt".

Dziennik dotarł do stanowiska rządu, z którego wynika, że taka reforma kosztowałaby 4,5 mld złotych, a jej wprowadzenie może doprowadzić do sztucznego zawyżenia świadczeń.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d30llts
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30llts