Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
Lidl
Maciej Sierpień
03-01-2023 15:05
Artykuł sponsorowany przez Lidl Polska

Wyższe zarobki i nowe miejsca pracy. Lidl Polska stawia na dalszy rozwój

1400 nowych etatów oraz podwyżki dla pracowników sklepów, magazynów i kadry menadżerskiej wdroży w 2023 r. Lidl Polska. Jedna z największych sieci handlowych przeznaczy na ten cel ponad 230 mln zł. Co więcej, kandydaci do pracy mogą liczyć na jasną ścieżkę awansu i dobrą atmosferę pracy.

 Źródło: materiały partnera
d3lh0hl

O planach sieci na 2023 r., w tym o konkretnych kwotach podwyżek i wakatach, a także możliwościach rozwoju, również za granicą, dodatkowych korzyściach dla zatrudnionych, awansach wewnętrznych i równości płac rozmawiamy z Martą Florczak, członkiem Zarządu Lidl Polska odpowiedzialną za pion HR.

Maciej Sierpień: Jak wygląda obecnie sytuacja na rynku pracy?

Marta Florczak: Rok 2022 przyniósł wiele wyzwań, którym sprostać musieli zarówno pracodawcy, jak i sami pracownicy. Rosnąca inflacja, wybuch wojny w Ukrainie to tylko niektóre czynniki bezpośrednio wpływające na rynek pracy.

d3lh0hl

Pomimo tego w ciągu ostatnich miesięcy Lidl Polska nie przestał się rozwijać. Otwarcie kolejnych sklepów przełożyło się na nowe miejsca pracy nie tylko w tych sklepach, ale też centrach dystrybucyjnych i biurach. Część naszych nowych pracowników to osoby z Ukrainy, które po wybuchu konfliktu rozpoczęły pracę w naszych strukturach i pozostają w niej do dziś.

Aby zachęcić nowych pracowników oraz zapewnić konkurencyjne warunki obecnym zespołom, ogłosiliśmy niedawno wzrost wynagrodzeń. I to już od stycznia 2023 r. W nowym roku na podwyżki i kolejne miejsca pracy przeznaczymy ponad 230 mln zł.

Osobiście cieszy mnie też to, że pomimo tak wielu wyzwań cały czas otrzymujemy kolejne nagrody: w 2022 r. doceniono nas m.in. w plebiscytach Top Employer Poland i Top Employer Europe oraz nagrodą specjalną XII edycji konkursu o tytuł "Pracodawca Godny Zaufania".

Jakie oczekiwania mają dziś kandydaci? Co jest dla nich najistotniejsze? Czy liczy się przede wszystkim wynagrodzenie, czy może coraz większą wagę przydajemy benefitom pozapłacowym?

Dla większości naszych pracowników atrakcyjne benefity pozapłacowe, jak prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie grupowe, karta Multisport czy szkolenia są istotnym elementem pracy w Lidl Polska. Jednak od zawsze na pierwszym miejscu znajdowały się stabilność zatrudnienia i konkurencyjne płace, jakie oferujemy jako pracodawca. Teraz, gdy sytuacja ekonomiczna dla wielu Polaków staje się poważnym wyzwaniem, to szczególnie ważne aspekty.

d3lh0hl

Nie zapominamy również, jak istotne są dodatkowe benefity. W ostatnim czasie przekazaliśmy pracownikom kupony o wartości 1000 zł na świąteczne zakupy oraz prezenty dla dzieci.

Nie mam jednak wątpliwości, że to wysokie wynagrodzenia są dla naszych pracowników najważniejsze. To one zapewniają bezpieczeństwo i stabilność ich rodzinom.

Jakie konkretnie plany w kontekście wynagrodzeń i nowych miejsc pracy ma Lidl Polska na 2023 r.?

Zgodnie z deklaracjami złożonymi już na początku listopada od stycznia 2023 r. pracownicy naszych sklepów będą zarabiać od 4200 zł do 5150 zł brutto na początku zatrudnienia. Po roku pracy gwarantujemy wzrost płacy do poziomu od 4400 zł do 5350 zł brutto, a po dwóch latach stażu pracy od 4600 zł do 5600 zł brutto.

d3lh0hl

Co więcej, pensja załogi magazynów po podwyżkach wyniesie od 4800 zł do 5250 zł brutto na początku zatrudnienia. Po roku pracy wzrośnie do poziomu od 5050 zł do 5500 zł brutto. Po dwóch latach zatrudnienia wyniesie od 5300 zł do 5800 zł brutto, a po trzech latach pracy od 5650 zł do 6050 zł brutto.

Z kolei menedżerowie sklepów mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości od 6700 zł do 7000 zł brutto, rozpoczynając pracę na tym stanowisku. Po roku ich płaca wzrośnie do poziomu od 7000 zł do 7400 zł brutto, a po dwóch latach wyniesie od 7800 zł do 8300 zł brutto.

Czym jeszcze Lidl kusi kandydatów do pracy? Co wyróżnia firmę na tle konkurencji?

d3lh0hl

Oferujemy również wyprawkę "dla maluszka" oraz pierwszoklasisty, a także bezpłatny Program Wsparcia Pracowników, dzięki któremu mogą oni skorzystać z pomocy psychologa, prawnika i doradcy finansowego.

Jedną z zalet pracy w Lidl Polska jest również szansa na rozwój zawodowy. Obecnie 17 osób przebywa na międzynarodowych programach rozwojowych, a w 2022 r. ponad 1600 osób w naszej organizacji otrzymało awans wewnętrzny i możliwość rozwoju na wyższych stanowiskach.

Promujemy równość płacową kobiet i mężczyzn oraz awanse wewnętrzne. Co więcej, wszyscy pracownicy oraz ich bliscy mogą poszerzać swoje kompetencje dzięki bezpłatnemu dostępowi do eTutor, platformy do samodzielnej nauki języków obcych online.

Na jakie stanowiska będziecie państwo rekrutować w najbliższym czasie?

Do naszych struktur nieustannie poszukujemy zarówno pracowników, którzy mają duże doświadczenie w swoim zawodzie, jak i osób stawiających pierwsze kroki w sektorze handlu. Również w przypadku naszych centrów dystrybucji miejsca pracy czekają na kandydatów, którzy zajmą się obsługą i logistyką naszych dostaw do sklepów. Nie zapominamy również o biurach, do których każdego miesiąca prowadzimy od kilku do kilkudziesięciu rekrutacji miesięcznie. Zachęcam do aplikowania do naszego zespołu Lidl Polska w 2023 r. – zaplanowaliśmy aż 1400 nowych etatów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Artykuł sponsorowany przez Lidl Polska
d3lh0hl

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lh0hl