Trwa ładowanie...
d1bmpet

Wzrost gospodarczy w USA w 2010 roku będzie umiarkowany - minutes

06.01. Waszyngton (PAP/Internet) - Wzrost produkcji przemysłowej oraz zatrudnienia w Stanach Zjednoczonych będzie powolny w 2010 roku. Zdaniem Fed ożywienie w gospodarce powinno...

d1bmpet
d1bmpet

06.01. Waszyngton (PAP/Internet) - Wzrost produkcji przemysłowej oraz zatrudnienia w Stanach Zjednoczonych będzie powolny w 2010 roku. Zdaniem Fed ożywienie w gospodarce powinno być jednak kontynuowane w nadchodzących dwóch latach.

Zaznaczono, że wzrost gospodarczy przyśpieszył w czwartym kwartale.

Zdaniem Fed sytuacja na rynku pracy stabilizuje się. Bezrobocie będzie pozostawać jednak wysokie jeszcze przez "pewien czas".

Członkowie Fed wyrazili swoje przekonanie o konieczności utrzymywania stóp procentowych na obecnych wyjątkowo "niskich poziomach" przez "dłuższy czas". W 2010 roku Fed nie spodziewa się znacznego wzrostu inflacji.

d1bmpet

"W celu utrzymania oczekiwań inflacyjnych na niskim poziomie, polityka monetarna powinna odpowiadać na każdą wyraźniejszą poprawę lub też pogorszenie się sytuacji gospodarczej. Fed powinien jasno komunikować swoją gotowość do wycofania się z polityki akomodacyjnej w odpowiednim momencie" - napisano w komunikacie.

Fed zdecydował, że większość programów pożyczkowych wygaśnie tak jak zakładano 1 lutego, ponieważ "poprawia się sytuacja na rynkach finansowych".

Zdaniem Fed ceny aktywów wciąż są uzasadnione przez czynniki fundamentalne.

Na posiedzeniu 15-16 grudnia Fed jednogłośnie podjął decyzję o pozostawieniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie.

Stopa funduszy federalnych wynosi więc nadal 0 do 0,25 proc.

Następne posiedzenie Fed ws. stóp procentowych zaplanowane jest na 26-27 stycznia 2010 roku. (PAP)

wst/ ana/

d1bmpet
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bmpet