Trwa ładowanie...
d58v8ij
18-10-2010 16:27

Wzrost niepewności wśród inwestorów

W najbliższym czasie na amerykańskich giełdach spodziewać można się wyhamowania wzrostów ze względu na bliskość tegorocznych szczytów. Prawdopodobnie pierwsze próby pokonania tak istotnych oporów okażą się nieudane, jednak nawet wystąpienie korekty nie przekreślałoby scenariusza prowzrostowego.

d58v8ij
d58v8ij

W tej chwili uwaga inwestorów pozostaje skupiona na polityce Fed oraz na kondycji amerykańskich banków. Obawy o ewentualne problemy instytucji finansowych z kredytami hipotecznymi wywierają presję spadkową na notowania ich walorów. Kluczowe dla rozwoju sytuacji będą publikacje wyników kwartalnych banków z USA, które wskażą, czy instytucje te faktycznie przeżywają trudności. Z kolei na początku listopada poznamy decyzję Federalnego Komitetu Otwartego Rynku w sprawie stóp procentowych. Standardowo jednak uwaga inwestorów skupiona będzie na komunikacie dotyczącym dalszych kroków w zakresie ilościowego łagodzenia polityki pieniężnej. Jeśli FOMC zdecydowałby się na podjęcie kroków oczekiwanych przez rynek, to część inwestorów uznać mogłaby to jako dobry moment do realizacji zysków, gdyż działania te są już w dużej mierze zdyskontowane w cenach akcji. Jednak nawet w przypadku wystąpienia korekty na amerykańskich giełdach nie byłoby to niczym niepokojącym po okresie trwających od początku wrześnie wzrostów i nie
przekreślałoby powrotu do dalszej zwyżki.

Podczas, gdy szeroki rynek amerykański wciąż znajduje się poniżej kwietniowych maksimów, technologiczny indeks Nasdaq 100 zdołał pokonać wspomniane opory. Warto śledzić poczynania tego indeksu, gdyż być może to ona wskazywać będzie z wyprzedziłem to, czego można się spodziewać na pozostałych giełdach na Wall Street.

Analitycy GO4X

d58v8ij
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d58v8ij