Trwa ładowanie...
d4jh7cp

Wzrost PKB w '11 może wynieść ponad 4,0 proc. - Rada Gospodarcza

20.12. Warszawa (PAP) - Listopadowe dane o produkcji przemysłowej, która wzrosła powyżej oczekiwań o 8,7 proc. rdr, zwiększają prawdopodobieństwo, że wzrost gospodarczy w 2011 roku...

Share
d4jh7cp

20.12. Warszawa (PAP) - Listopadowe dane o produkcji przemysłowej, która wzrosła powyżej oczekiwań o 8,7 proc. rdr, zwiększają prawdopodobieństwo, że wzrost gospodarczy w 2011 roku wyniesie ponad 4 proc. PKB - ocenia Rada Gospodarcza przy premierze we wtorkowym biuletynie.

"Produkcja przemysłowa w listopadzie wzrosła powyżej oczekiwań o 8,7 proc. r/r (konsensus rynkowy zakładał 5,7 proc. r/r), co zwiększa prawdopodobieństwo, że wzrost gospodarczy w 2011 r. wyniesie ponad 4 proc." - napisano w biuletynie rady.

Rada zauważa także, że na wtorkowe umocnienie złotego pozytywnie wpłynęło potwierdzenie ratingu Polski przez agencję Moody's, co pozytywnie wyróżnia Polskę na tle państw europejskich

d4jh7cp

"Dziś złoty rozpoczął dzień w okolicach 4,48/EUR i kontynuuje umocnienie. Wpłynęło na to potwierdzenie ratingu Polski przez agencję Moody's i utrzymanie perspektywy stabilnej, co pozytywnie wyróżnia nasz kraj na tle państw europejskich".

Agencja ratingowa Moody's Investors Service potwierdziła we wtorek rating wiarygodności kredytowej Polski na poziomie A2. Perspektywa ratingu pozostaje stabilna.(PAP)

jba/ ana/

d4jh7cp

Podziel się opinią

Share
d4jh7cp
d4jh7cp