Trwa ładowanie...
dllb0pa
16-01-2017 16:03

Xcity chce podpisać umowy z partnerami do inwestycji w Warszawie w III kwartale

Warszawa, 16.01.2017 (ISBnews) - Xcity Investment - spółka deweloperska Grupy PKP - otrzymała 8 zgłoszeń od inwestorów zainteresowanych uczestnictwem w realizacji projektu deweloperskiego w Warszawie przy ul. Szczęśliwickiej 62 i 5 zgłoszeń odnośnie projektu przy Al. Jerozolimskich 140, podała spółka. Zgodnie z harmonogramem, w I kwartale roku 2017 Xcity wyłoni krótką listę inwestorów do prowadzenia rokowań. Podpisanie umów inwestycyjnych dla obu projektów planowane jest na III kwartał br.

Share
dllb0pa

"Inwestorzy zainteresowani uczestnictwem w dwóch, prowadzonych przez Xcity Investment postępowaniach na wybór inwestorów dla realizacji projektów deweloperskich złożyli biznesową część odpowiedzi na zaproszenie. Udziałem w postępowaniu dotyczącym realizacji projektu przy ul. Szczęśliwickiej 62 zainteresowanych jest 8 inwestorów, zaś 5 chce realizować projekt przy Al. Jerozolimskich 140" - czytamy w komunikacie.

Zarówno w jednej, jak i drugiej lokalizacji ostateczny kształt projektów będzie wynikiem oczekiwań PKP S.A., które w postępowaniach jest reprezentowane przez Xcity Investment oraz propozycji inwestorów, którzy zostaną wybrani w postępowaniach, podkreślono.

"Cieszy nas tak duże zainteresowanie naszymi projektami. Potwierdza ono atrakcyjność oferty Xcity Investment dla inwestorów. Jest to budujące szczególnie w świetle kolejnych postępowań, których rozpoczęcie mamy zaplanowane na rok 2017" - skomentował prezes Marek Chibowski, cytowany w komunikacie.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, przy Alejach Jerozolimskich 140 w Warszawie miał powstać obiekt o wartości 134 mln euro, z 60 tys. m2 powierzchni komercyjnej, biurowo-handlowej. Natomiast Szczęśliwicka 62 to projekt za ok. 35 mln euro, obejmujący 18,8 tys. m2 powierzchni mieszkaniowo-komercyjnej.

dllb0pa

Obecnie w swoim portfolio Xcity ma 7 projektów na różnym etapie zaawansowania. Oprócz wyżej wspomnianych, obecnie realizowane projekty to: Warszawa Zachodnia z HB Reavis, Warszawa Gdańska z Ghelamco, Gdynia Międzytorze z Semeko Grupa Inwestycyjna oraz Mińsk Mazowiecki i Konin z Dekada Realty.

Spółka Xcity Investment została powołana z początkiem 2015 r. przez PKP S.A., a jej zadaniem jest identyfikacja i realizacja projektów deweloperskich na terenach kolejowych. Projekty realizowane przez Xcity Investment powstają w formule joint venture.

(ISBnews)

dllb0pa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dllb0pa
dllb0pa