Trwa ładowanie...
d2qc1ur

Z kamerą u największego producenta jachtów żaglowych w Polsce (wideo)

Stocznia jachtowa Delphia Yachts to największy producent jachtów żaglowych w Polsce, a jednocześnie jedna z największych stoczni w Europie Środkowo - Wschodniej. Powstało w niej już ponad 20 tys. jachtów. Obecnie stocznia eksportuje 95 proc. swojej produkcji. PAP odwiedziła ją z kamerą.

Share
d2qc1ur

Udostępniamy nagranie wideo:

https://wideo.pap.pl/videos/12832/

Stocznia została założona w 1990 roku przez dwóch braci Kot - Piotra i Wojciecha. Od tego czasu stworzyła ponad 30 modeli pod własną marką i wyprodukowała już ponad 20 tysięcy jachtów do żeglugi oceanicznej, morskiej i śródlądowej.

d2qc1ur

Na początku działalności firma zatrudniała kilkunastu pracowników. "W tej chwili na nasz sukces pracuje ponad 600 osób. W ciągu roku sprzedajemy ponad 250 łodzi żaglowych oraz 1250 łodzi motorowych. Ponad 95 proc. naszej produkcji eksportujemy" - opowiada PAP Cezary Miłun z Delphia Yachts.

W 2012 roku firma z Olecka kupiła prestiżową szwedzką markę Maxi Yachts, której założycielem jest słynny projektant i żeglarz, medalista olimpijski Pelle Petterson.

Obecnie firma oferuje klientom dziewięć modeli żaglówek i osiem jachtów motorowych. Poza Europą ma przedstawicieli m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Japonii, Australii oraz Chinach. Planuje m.in. utworzenie centrum badawczo-rozwojowego, gdzie zamierza wdrażać nanotechnologie.

d2qc1ur

Podziel się opinią

Share
d2qc1ur
d2qc1ur