Trwa ładowanie...

Z rynku znowu musi zniknąć cała partia Febrisanu. To kolejne w ostatnim czasie problemy z popularnym lekiem

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu z obrotu jednej partii popularnego leku Febrisan. Jak się okazało, występują w niej nieprawidłowości dotyczące zawartości paracetamolu. To kolejny taki problem z produkowanym przez japońską Takedę lekiem w ostatnich miesiącach.

Z rynku znowu musi zniknąć cała partia Febrisanu. To kolejne w ostatnim czasie problemy z popularnym lekiemŹródło: 123RF.COM
d1y05no
d1y05no

Z aptek w całej Polsce wycofywany jest Febrisan z serii 375538 z datą ważności do stycznia 2019 roku.

"W dniu 8 grudnia 2017 r. do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wpłynął protokół nr NI-1833-17 z badań przeprowadzonych w Narodowym Instytucie Leków. Orzeczenie w w. protokole stanowi, iż badana próbka przedmiotowego produktu leczniczego nie odpowiada wymaganiom specyfikacji w zakresie zawartości paracetamolu" - czytamy w decyzji GIF.

Niemal równo dwa miesiące temu z takiego samego powodu wycofano aż dwanaście serii tego bardzo popularnego w Polsce leku.

d1y05no

Różnica polega na tym, że wtedy informacja pochodziła od samego producenta, a tym razem nieprawidłowości wykrył Narodowy Instytut Leków.

Febrisan to dostępny bez recepty lek stosowany w krótkotrwałym leczeniu objawów przeziębienia i grypy takich jak: gorączka, dreszcze, bóle głowy, bóle mięśniowe, bóle gardła, katar, bóle zatok.

Lek jest produkowany przez Takeda Pharma Sp. z o.o., czyli polski oddział japońskiego giganta Takeda Pharmaceutical Company, największego japońskiego producenta leków.

d1y05no
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1y05no