Trwa ładowanie...
d3kfe7q
27-10-2016 07:44

Z. Solorz odchodzi z RN ZE PAK, skoncentruje się na strategii całej swojej grupy

Warszawa, 27.10.2016 (ISBnews) - Zygmunt Solorz złożył rezygnację z członkostwa w radzie nadzorczej Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin (ZE PAK) ze skutkiem natychmiastowym. Na stanowisku przewodniczącego rady nadzorczej zastąpił go Tomasz Szeląg, podała spółka.

d3kfe7q
d3kfe7q

"Zygmunt Solorz będzie się koncentrował na tworzeniu strategii oraz nadzorze nad ich wdrażaniem w grupie kontrolowanych przez siebie spółek" - czytamy w komunikacie.

W odrębnym komunikacie podano, że Adrian Kaźmierczak złożył rezygnację ze stanowiska wiceprezesa zarządu spółki w związku z powierzeniem mu nowych zadań w grupie kapitałowej ZE PAK. W jego miejsce powołana została Katarzyna Sobierajska.

Grupa ZE PAK, w której Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin jest spółką dominującą, prowadzi działalność obejmującą wydobycie węgla brunatnego, jak również wytwarzanie oraz sprzedaż energii elektrycznej i ciepła. Aktywa wytwórcze Grupy obejmują cztery elektrownie opalane węglem brunatnym (Pątnów II, Pątnów I, Adamów i Konin) oraz blok opalany biomasą. Spółka jest notowana na GPW od 2012 r.

(ISBnews)

d3kfe7q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kfe7q