Trwa ładowanie...
d22gc5o

Z Tauron Wydobycie odejdzie 129 pracowników w ramach PDO

Warszawa, 10.11.2015 (ISBnews) - Z przeprowadzonego w Tauron Wydobycie programu dobrowolnych odejść (PDO) skorzysta 129 osób, dzięki czemu zatrudnienie w dwóch kopalniach spółki (Janina w Libiążu, Sobieski w Jaworznie) na początku 2016 r. nieznacznie przekroczy 5,5 tys. osób, podała spółka.

Share
d22gc5o

"Program przyczyni się do ograniczenia kosztów pracy przy jednoczesnym zachowaniu spokoju społecznego i utrzymaniu pozytywnego wizerunku Tauron Wydobycie jako solidnego pracodawcy" - powiedział prezes Łukasz Brzózka, cytowany w komunikacie.

Celem realizowanego w spółce wydobywczej Grupy Tauron dwumiesięcznego programu dobrowolnych odejść była optymalizacja zatrudnienia we wszystkich obszarach działalności poprzez dostosowanie go do aktualnych i prognozowanych uwarunkowań rynkowych oraz poprawa efektywności spółki.

PDO obowiązywał od 6 sierpnia do 15 października. Adresowany był głównie do pracowników w wieku przedemerytalnym. W jego ramach chętni mogli wnioskować o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron, w zamian za co przysługuje im świadczenie w wysokości uzależnionej od daty nabycia uprawnień emerytalnych oraz terminu złożenia wniosku. Do programu zgłosiło się 65 pracowników, którzy nabywają uprawnienia emerytalne w latach 2016-2019 oraz 64 pracowników nabywających uprawnienia emerytalne po 2019 r., podano również.

d22gc5o

W Tauron Wydobycie pracuje obecnie 5621 pracowników.

Tauron Wydobycie od 2007 r. wchodzi w skład Grupy Tauron. Spółka składa się z dwóch zakładów górniczych: Janina w Libiążu i Sobieski w Jaworznie. Firma, zdefiniowana jest jako Obszar Wydobycie, stanowi jedno z ogniw modelu biznesowego Grupy Tauron. Zakład Górniczy Sobieski wydobywa węgiel ze złoża objętego obszarem górniczym o powierzchni ponad 59 km2. Zakład Górniczy Janina prowadzi działalność produkcyjną na obszarze górniczym o powierzchni ponad 62 km2.
Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju.

(ISBnews)

d22gc5o

Podziel się opinią

Share
d22gc5o
d22gc5o