Trwa ładowanie...

Za wcześnie na prezenty świąteczne? Wręcz przeciwnie, sezon startuje

Choć często narzekamy na przedwczesne dekoracje w sklepach, to prezenty bożonarodzeniowe kupujemy już pod koniec lata - wynika z badań przeprowadzonych przez CreditCards.com i Rubicon Project.

Share
Za wcześnie na prezenty świąteczne? Wręcz przeciwnie, sezon startujeŹródło: WP.PL, fot: mediapiste/pixabay.com
d4fbqyn

Konsumenci lubią narzekać na coraz wcześniejszą inaugurację sezonu świątecznego w sklepach, ale większość z nich zaczyna kupować bożonarodzeniowe prezenty już pod koniec lata.

Z badania przeprowadzonego przez amerykański serwis internetowy CreditCards.com, oferujący ranking i porównywarkę kart kredytowych, wynika, że ok. 1/7 mieszkańców USA (czyli 32 mln ludzi) już rozpoczęła kupowanie świątecznych prezentów. Co więcej, aż 4,6 mln konsumentów zakończyło już sprawunki.

Z kolei z danych zebranych przez firmę Rubicon Project, dostarczającą rozwiązań w zakresie reklamy cyfrowej, wynika, że sezon bożonarodzeniowych zakupów zainaugurowała aż 1/3 konsumentów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Wielkiej Brytanii.

d4fbqyn

Eksperci CreditCards.com zauważają, że o świątecznych zakupach najwcześniej zaczynają myśleć dziadkowie. Aż 7 proc. respondentów w wieku 65 lat i więcej potwierdziło, że zakończyło już kupowanie prezentów. W przypadku osób w wieku 64 lat i mniej takiej odpowiedzi udzieliło 1 proc. respondentów.

Z badania wynika również, że planowanie bożonarodzeniowych zakupów z wyprzedzeniem (kiedy w sklepach pojawiają się oferty promocyjne) ma związek z niższymi dochodami. Spośród osób zarabiających co najmniej 75 tys. dolarów rocznie tylko 19 proc. deklaruje, że chce nabyć wszystkie podarunki przed 1 grudnia. W przypadku osób o rocznych dochodach na poziomie 30 tys. dolarów odsetek ten wynosi 30 proc.

d4fbqyn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fbqyn
d4fbqyn