Zabawna wpadka LOT-u. W swoim menu oferują dinozaura

Zamiast suszonych daktyli, w menu polskich linii lotniczych znalazł się suszony pterodaktyl. Wpadkę wytknął jeden z zagranicznych pasażerów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pracownicy LOT-u podeszli do całej sytuacji z humorem
Pracownicy LOT-u podeszli do całej sytuacji z humorem (Shutterstock.com)
WP

Po sieci od lat krążą zdjęcia z polskich lokali, w których nazwy potraw przetłumaczono przy pomocy internetowego translatora - z kultowym "Denmark from chiken", czyli "Danią z kurczaka" na czele. Tym razem zabawna wpadka przydarzyła się liniom lotniczym LOT.

Zobacz także: Poniatowski zamiast Tupolewa. MON zakupił nowe samoloty dla VIP-ów

WP

Jeden z pasażerów wytknął im na Facebooku, że zamiast suszonych daktyli w proponowanej potrawie znalazł się suszony dinozaur. "Daktyle" zostały przetłumaczone jako "dactyls", co anglojęzyczny pasażer odebrał jako "pterodaktyl". W swoim wpisie dodał w żartach, że nie jest pewien, czy ma ochotę na taki dodatek i dopytał czy przypadkiem ten gatunek nie jest pod ochroną. Już na poważnie tłumaczy też, że przedstawiciele linii lotniczych powinni przetłumaczyć "daktyle", jako "dates".

Facebook.com
Podziel się
WP

Jeden z pracowników LOT odpowiedział na całą sprawę z podobnym do pasażera dystansem bo słowo "dates" ma w języku angielskim kilka znaczeń. Można je przetłumaczyć także jako "randki".

"Słyszałem o randkach w ciemno, ale o suszonych?" - odpowiedział przedstawiciel firmy. Na poważnie już dodał, że błąd natychmiast zostanie naprawiony.

Polub WP Finanse
WP
WP