Trwa ładowanie...
d2vlkrf
28-09-2016 12:06

Zainaugurowano II edycję programu akceleracji MIT Enterprise Forum Poland

Warszawa, 28.09.2016 (ISBnews) - MIT Enterprise Forum Poland zainaugurowało drugą edycję programu akceleracji dla start-up'ów, którego głównym partnerem jest PKO Bank Polski.

d2vlkrf
d2vlkrf

"Polska jest dzisiaj w sytuacji, w której ma szanse grać w pierwszej lidze, jeśli chodzi o rewolucję cyfrową. Tylko, żeby być liczącym się graczem, musi grać ofensywnie. Staramy się budować fundamenty pod ofensywną grę i w tym pomaga MIT Enetrprise Forum. Dziś mam wielką radość zainaugurować drugą ścieżkę akceleracji" - powiedział dyrektor pionu klienta detalicznego Szymon Wałach podczas konferencji prasowej.

"Ministerstwo Rozwoju w Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju postawiło ogromny nacisk na to, by Polska stała się nowoczesna i innowacyjna. Chodzi o ty, żeby firmy technologiczne chciały się w Polsce rozwijać" - powiedziała wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

"Jeśli administracja publiczna widzi jakąś rolę dla siebie, to w mitygacji ryzyka. Zdajemy sobie sprawę że, jeśli chodzi o tę mitygację ryzyka, to w przestrzeni prywatnej nie ma do tego kapitału, z drugiej strony - także chęci, żeby w ryzykowne projekty inwestować" - dodała wiceminister.

Wskazała też, że liczy m.in. na rozwój projektów z zakresu fintech, które pozwolą Polsce zająć pozycję lidera w tym obszarze.

d2vlkrf

Druga edycja programu została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Energii. Głównym partnerem programu jest PKO Bank Polski. Bank patronuje ścieżce "Let's Fintech with PKO Bank Polski!" dla przedsiębiorców, których pomysły obejmują rozwiązania finansowe związane z płatnościami, bankowością mobilną i internetową, bezpieczeństwem i inwestycjami.

Polskie Górnictwo Naftpwe i Gazownictwo (PGNiG)
opiekuje się ścieżką energetyczną, KGHM Cuprum surowcową, natomiast Grupa Adamed zdrowotną. Partnerami wspierającymi są również Visa Europe, Intel Polska, Campus Warsaw and HP Polska, Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, Stowarzyszenie Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce (SOOIP) oraz Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń.

Pierwszy nabór start-up'ów w tej edycji rozpocznie się 1 października, drugi zaplanowano na wiosnę 2017 r. Pięć najlepszych start-up'ów będzie mogło uczestniczyć w tzw. boot campie na MIT w czerwcu 2017 r.

(ISBnews)

d2vlkrf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vlkrf