Trwa ładowanie...
d38ghj2

Zakaz handlu już w tę sobotę. Zakupy lepiej zrobić wcześniej

O zakazie handlu w większość niedziel nie trzeba już nikomu przypominać. Politycy przygotowali nam jednak jeszcze jedną niespodziankę - zakaz handlu w sobotę. Doświadczymy go w tę najbliższą 20 kwietnia - po godz. 14.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zakaz handlu już w tę sobotę - tak mogą wyglądać sklepy 20 kwietnia o godz. 12:00
Zakaz handlu już w tę sobotę - tak mogą wyglądać sklepy 20 kwietnia o godz. 12:00 (PAP, Fot: Jakub Kamiński)
d38ghj2

Przedświąteczne zakupy to zazwyczaj nie lada wyzwanie dla naszej cierpliwości. Tłumy klientów, którzy zostawili je na ostatnią chwilę lub zapomnieli "tylko jednej" rzeczy, przepływają przez wąskie sklepowe uliczki. Do tego kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt minut w kolejce. Wszystko okraszone niewybrednymi komentarzami znudzonych mężów/żon czy wściekłych klientów.

Przez lata w Polsce "ćwiczyliśmy" ten scenariusz mniej więcej od czwartku do soboty przed Wielkanocą. W tym roku potrwa on o jeden wieczór krócej, ale będzie o wiele bardziej "intensywny". Wszystko za sprawą nieco zapomnianej regulacji wprowadzonej w ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele. Zakłada ona bowiem nie tylko zamykanie placówek handlowych w większość (od przyszłego roku we wszystkie) niedziele, ale również ograniczania godzin ich otwarcia w pewne szczególne dni.

d38ghj2

Mowa o dwóch dniach - Wielkiej Sobocie i Wigilii. Wówczas sklepy mogą być otwarte do godziny 14:00. Po tej godzinie w najbliższą sobotę zakupy zrobimy jedynie na stacji paliw czy w sklepiku, za którego ladą stanie właściciel.

Oglądaj też: Zakaz handlu. Rafał Sonik: Ta ustawa jest błędna i szkodliwa dla wszystkich

Próba uratowania sytuacji i uniknięcia tłumów oraz gigantycznych kolejek przez zrobienie zakupów już w piątek nie będzie skuteczna - wynika z danych zaprezentowanych przez PKO BP. Wystarczy jeden rzut oka na wykres przedstawiający liczbą transkacji dokonywanych z użyciem karty płatniczej, by przewidzieć, co 19 kwietnia wydarzy się w sklepach.

d38ghj2

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d38ghj2

Podziel się opinią

Share
d38ghj2
d38ghj2