Trwa ładowanie...
d3bsg7e

Zakaz handlu. Rzecznik MŚP: ograniczenie handlu nie niszczy małych sklepów

Zakaz handlu według Adam Abramowicz, rzecznika MŚP, sprawia, że "ogromna liczba małych i średnich sklepów informuje, że jest zadowolona" z ograniczenia sprzedaży w niedziele. O swoich wnioskach poinformował premiera Morawieckiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zakaz handlu nie dotyczy małych sklepów, w których sprzedają ich właściciele.
Zakaz handlu nie dotyczy małych sklepów, w których sprzedają ich właściciele. (Archiwum prywatne, Fot: WP Finanse)
d3bsg7e

Według rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw doniesienia medialne i analizy wykazujące, że zakaz handlu negatywnie wpływa na małe i średnie sklepy, są przesadzone.

Swoje wnioski zebrał w liście do premiera Mateusza Morawieckiego. Zauważył, że do poparcia tezy używa się opinii Biura Analiz Sejmowy (BAS). Jego zdaniem to błąd.

Zakaz handlu. Rafał Sonik: Ta ustawa jest błędna i szkodliwa dla wszystkich

W tym dokumencie eksperci przekonywali, że spadek obrotu tych sklepów jest na poziomie 20-30 proc. Dodatkowo wyliczono również, że w 2018 r. zamknięto aż 16 tys. z nich.

d3bsg7e

"Z racji, iż do Biura Rzecznika napływały informacje od handlowych MŚP (poprzez organizacje ich reprezentujące) oraz indywidualnych przedsiębiorców) że ogromna ich liczba jest z ustawy o zakazie handlu w niedziele, zadowolona, postanowiłem sprawdzić informacje podawane w mediach" - napisał rzecznik cytowany przez PAP.

Z dalszej części listu do Morawieckiego wynika, że te 16 tysięcy zamknętych, małych sklepów nie zostało zlikwidowanych tylko ze względu na zakaz handlu.

Abramowicz zdecydowanie stwierdza w liście, że informacja BAS jest "nierzetelna, mijająca się z prawdą i niepoparta godnymi zaufania danymi".

Sprawdź: Tysiąc inspektorów PIP nakryło tysiąc sklepów

Rzecznik obiecał wrócić do tematu kiedy dane o o handlu opublikuje Główny Urząd Statystyczny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3bsg7e

Podziel się opinią

Share
d3bsg7e
d3bsg7e