Trwa ładowanie...

Zakupy w Wigilię. Zobacz, do której godziny będą otwarte duże sklepy

W Wigilię większość sklepów zamyka swe podwoje o 14:00. Są jednak też takie, które obsłużą klientów już po tym jak na niebie pojawi się pierwsza gwiazdka. Niektóre sieci mają też specjalnie wydłużone godziny otwarcia przed Świętami Bożego Narodzenia

Zakupy w Wigilię. Zobacz, do której godziny będą otwarte duże sklepyŹródło: WP.PL, fot: thinkpanama / Flickr (CC BY-NC 2.0)
d30aljl
d30aljl

W Wigilię większość sklepów zamyka swe podwoje o 14:00. Są jednak też takie, które obsłużą klientów już po tym, jak na niebie pojawi się pierwsza gwiazdka. Niektóre sieci mają też specjalnie wydłużone godziny otwarcia przed Świętami Bożego Narodzenia.
Zazwyczaj skrócenie czasu pracy sieci argumentują tym, że chcą umożliwić pracownikom przygotowanie wieczerzy wigilijnej. Niektórzy z pracowników jednak będą mieli na to bardzo mało czasu, a przynajmniej tradycja rozpoczynania z pierwsza gwiazdką musi pójść w niepamięć.

Biedronka
Podobnie jak w ubiegłym roku sieć zadbała o swoich pracowników. Ostatni klient wyjdzie ze sklepów największej sieci handlowej w Polsce o godzinie 14:00. Otwarcie standardowo, o godzinie szóstej.

Lidl

Druga pod względem popularności sieć dyskontowa w Polsce, podobnie jak i pierwsza, kończy dzień pracy o 14:00.

d30aljl

Auchan

Tu zakupy mogą robić ci, którym na wieczerzę wigilijną się nie śpieszy. Dopiero o 15:00, czyli pół godziny przed zachodem słońca, sklep kończy działalność. Podobnie jak rok temu.

Carrefour

Ta sieć nie chce przeciążać pracowników, uznając zapewne, że większość klientów już zakupy do tej pory zrobiła. Zamknięcie o godzinie 14:00 w Wigilię. Rok temu pracowali do 15:00.

W przypadku sklepów franczyzowych Carrefour Express i Globi, o godzinach otwarcia w okresie świąteczno-noworocznym decydują bezpośrednio właściciele tych sklepów.

d30aljl

Kaufland

Hipermarkety tej sieci kończą pracę o godz. 14:00 w Wigilię. Za to przedświąteczny tydzień praca będzie bardziej wytężona. Kto chce uniknąć gigantycznych kolejek może zrobić zakupy w Kauflandzie nawet zaraz przed północą od poniedziałku do środy.

Netto
W Wigilię robić zakupy można tu do 14:00. Za to dłużej pracę przed świętami pracować będą te sklepy Netto, które były dotąd otwarte do 21:00. Według deklaracji firmy do środy wszystkie sklepy działać będą do 22:00.

Tesco

Tu typowo, bez żadnych akcji pod klienta. W Wigilię do 14:00, a przed świętami normalne godziny otwarcia.

Żabka
Żabka jest liderem podejścia pod klienta. Gorzej mają jej pracownicy. W Wigilię będzie otwarta aż do 16:00. Żabek nie obwiązuje ograniczenie prawne, że w czasie świąt obowiązuje zakaz handlu. Zakaz obejmuje bowiem placówki, zatrudniające pracowników na podstawie umowy o pracę, a w Żabkach pracują ajenci, czyli właściciele. Dlatego część sklepów będzie otwarta w pierwszy dzień świąt, a drugiego dnia świąt Żabki będą działać w godz. 9:00-19:00, lub 11:00-21:00.

d30aljl

L'eclerc
Tu, podobnie jak w przypadku sieci Żabka, pracownicy będą musieli organizować wieczerze wigilijne w iście ekspresowym tempie. Pracują w Wigilię do godziny 16:00. Za to spóźnialscy klienci będą wniebowzięci, bo mogą zrobić zakupy na naprawdę ostatnią chwilę.

Polomarket
Podobnie rzecz się ma w przypadku sieci Polomarket. Godzina zamknięcia w Wigilię to 16:00. Pierwsza gwiazdka już będzie świecić na niebie, gdy ostatni klient wyjdzie ze sklepu sieci. A pracownicy, opuszczając sklep zobaczą już więcej niż jedną gwiazdkę. Pod warunkiem, że nie będzie chmur oczywiście.

Freshmarket

To sieć prowadzona przez tę samą firmę co Żabka, więc i zasady te same. W Wigilię do 16:00.

Alma
Złoty środek, czyli w Wigilię zamknięcie o godzinie 15:00. Ukłon zarówno w stronę klientów, jak i pracowników. W sklepie internetowym Alma24 zakupy godzinę krócej, czyli tylko do 14:00.

Mila

Sklepy tej sieci będą otwarte w Wigilię od 6:30 do 15:00. W pierwszy i drugi dzień świąt supermarkety Mila są nieczynne.
W Sylwestra 31.12 sklepy będą czynne od 6:30 do 18:00.

d30aljl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30aljl