Trwa ładowanie...

Zalando zbuduje centrum dystrybucyjne w Gryfinie? Zatrudni prawie 3 tys. osób

Gigant odzieżowego e-handlu ma zbudować centrum dystrybucyjne na Polskę i Skandynawię. Inwestycja wyniesie 200 mln euro.

Zalando zbuduje centrum dystrybucyjne w Gryfinie? Zatrudni prawie 3 tys. osóbFot: TOBIAS SCHWARZ, East News
d13u5a9
d13u5a9

Gigant odzieżowego e-handlu ma zbudować w Gryfinie centrum dystrybucyjne na Polskę i Skandynawię. Inwestycja wyniesie 200 mln euro. Zalando zatrudni w tym miejscu prawie 3 tys. osób - podaje "Puls Biznesu".

Centrum dystrybucyjne ma powstać na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSSE). Na 21,5 ha stanie magazyn o powierzchni 130 tys. mkw. Tym samym, budynek będzie większy niż obiekty pod Wrocławiem i Poznaniem należące do innego potentata e-handlu - Amazona. "PB" dotarł do informacji, że 200 mln zł ma trafić do miasta i gminy w województwie zachodniopomorskim.

Zalando od kilku miesięcy nosi się z zamiarem zainwestowania w logistykę. Niemiecki e-sklep nie potwierdza jednak informacji, że gigantyczny obiekt powstanie właśnie w Gryfinie. Planuje rozszerzyć sieć logistyczną w Europie i w tym celu, prowadzi rozmowy również z lokalnymi władzami w Polsce.

Sklep internetowy poszerza swoją działalność na terenach województwa zachodniopomorskiego. Do tej pory, została tam zarejestrowana spółka Zalando Logistics Polska. W Goleniowie pod Szczecinem znajduje się natomiast centrum zwrotów.

d13u5a9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13u5a9