Trwa ładowanie...
d49esj7

Założenia do projektu budżetu na '12 są konserwatywne - prezes NBP

07.12. Warszawa (PAP) - W ocenie prezesa NBP Marka Belki założenia, na podstawie których zaplanowano projekt budżetu na 2012 roku są konserwatywne, a w samym projekcie ustawy...

Share
d49esj7

07.12. Warszawa (PAP) - W ocenie prezesa NBP Marka Belki założenia, na podstawie których zaplanowano projekt budżetu na 2012 roku są konserwatywne, a w samym projekcie ustawy znajdują się pewne zakładki ostrożnościowe, jak prognozowana na dosyć niskim poziomie inflacja średnioroczna.

"Z tego co wiemy o budżecie, jednym z podstawowych założeń jest umiarkowane tempo wzrostu PKB i umiarkowana, jak na obecne warunki, inflacja 2,8 proc. Z naszej projekcji wynika, że inflacja może być wyższa (w 2012 r. - PAP). To stanowi pewien dodatkowy amortyzator dla budżetu" - powiedział Belka na środowej konferencji prasowej po posiedzeniu RPP.

"To oznacza, że jest konserwatywne założenie w planowaniu budżetu. Nawet jeśli wysokość stopy procentowej ulegnie podwyższeniu, ja uważam, że to nie jest wielki problem (dla realizacji budżetu - PAP). Są w tym budżecie pewne zakładki ostrożnościowe" - podkreślił.

Z przyjętego projektu ustawy budżetowej na 2012 roku wynika, że deficyt budżetowy wyniesie 35 mld zł przy założeniu wzrostu PKB o 2,5 proc. i inflacji średniorocznej 2,8 proc. (PAP)

jba/ fdu/ bg/

d49esj7

Podziel się opinią

Share
d49esj7
d49esj7