Trwa ładowanie...

Zamawiasz w Ikei, odbierasz w Carrefour. Pilotażowa współpraca w Hiszpanii

W trudnych czasach łatwiej w grupie – uznały sieci Carrefour i Ikea w Hiszpanii. W centrach handlowych zarządzanych przez Carrefour Property wkrótce zostaną utworzone punkty odbioru Ikei.

Share
W Hiszpanii Ikea i Carrefour testują współpracę
W Hiszpanii Ikea i Carrefour testują współpracęŹródło: pixabay.com
d221u2j

To wprawdzie pilotaż w jednym sklepie, ale gdyby się zastanowić, to ma to duży sens. Klient, który przyjdzie do Carrefoura niby tylko po towar z Ikei, może przy okazji zrobić zakupy. Poza tym na pewno będzie ciepło myślał sieci, dzięki której nie musi jechać po swoje szafy czy krzesła na drugi koniec miasta – wszak markety Ikei są zlokalizowane na obrzeżach.

O współpracy pisze serwis "Wiadomości Handlowe".

d221u2j

Hiszpańska spółka Ikei zamknęła rok 2020 z obrotem 1,447 mld euro, co stanowi spadek o 9,3 proc. w porównaniu do ubiegłego roku (1,596 mld). Na spadek obrotu duży wpływ miała pandemia Covid-19.

Epidemia otworzyła Polakom oczy. "Ludzie poznali wartość pracy sprzedawcy"

- Bez wątpienia Covid-19 wpłynął na naszą sprzedaż, ale także sprawił, że zareagowaliśmy elastycznie i przyspieszyliśmy wdrażanie rozwiązań, które miesilibyśmy zaimplementować, ale być może w normalnych okolicznościach zajęłoby nam to lata – powiedziała dyrektor generalna Ikei w Hiszpanii Petra Axdorff.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d221u2j

Podziel się opinią

Share
d221u2j
d221u2j