Trwa ładowanie...
d4myc5s

Zamknięta została transakcja połączenia "n" i Cyfry Plus (opis)

30.11. Warszawa (PAP) - Zamknięta została transakcja połączenia platform "n" i Cyfra Plus oraz druga transakcja polegająca na zakupie od ITI przez Canal Plus Cyfrowy za 277 mln...

Share
d4myc5s

30.11. Warszawa (PAP) - Zamknięta została transakcja połączenia platform "n" i Cyfra Plus oraz druga transakcja polegająca na zakupie od ITI przez Canal Plus Cyfrowy za 277 mln euro 40 proc. udziałów w N-Vision, który pośrednio ma 52,45 proc. udziałów w kapitale TVN - podały ITI i TVN w komunikatach.

Zgodnie z komunikatem prezesem powstałej z połączenia platform "n" i Cyfra Plus spółki "nc+" zostanie Julien Verley, a nie jak wcześniej zapowiadano prezes TVN Markus Tellenbach.

W grudniu ubiegłego roku TVN wraz z ITI zawarły umowy ustanawiające strategiczne partnerstwo z Grupą Canal Plus i połączenie działalności ITI Neovision, operatora platformy "n" i Canal Plus Cyfrowy, operatora platformy "Cyfra Plus".

Głównym zobowiązaniem TVN w ramach zawartej Umowy Wspólnej Działalności jest wniesienie pośrednio lub bezpośrednio jej całego udziału w "n", natomiast głównym zobowiązaniem Grupy Canal Plus jest wniesienie pośrednio lub bezpośrednio jej całego udziału w Cyfrze Plus do połączonego podmiotu "nc+", w którym TVN będzie posiadał 32 proc. udziałów, Grupa Canal Plus będzie posiadać 51 proc. udziałów, a pozostałe 17 proc. kapitału zakładowego "nc+" będzie kontrolowane przez UPC.

d4myc5s

Dodatkowo, zgodnie z zawartym porozumieniem Canal Plus posiada również opcję kupna pakietu 32 proc. akcji "nc+" posiadanych przez TVN po ich wartości rynkowej w okresie trzech miesięcy od dnia 30 listopada 2015 oraz 30 listopada 2016 r.

TVN w komunikacie dodał, że w wyniku zamknięcia transakcji w sprawozdaniu finansowym za IV kw. i cały 2012 rok zaksięguje niegotówkowy zysk z transakcji. Wysokość zysku zostanie podana po zakończeniu procesu wyceny pakietu 32 proc. akcji "nc+" i ogłoszeniu przez spółkę jej wyniku finansowego za rok obrotowy 2012.

Wcześniej TVN zapowiadała, że niegotówkowy zysk na transakcji połączenia platform "n" i Cyfry Plus wyniesie około 700 mln zł. TVN informował wówczas, że zysk wynika z różnicy pomiędzy skonsolidowaną wartością księgową netto "n", a wartością przejmowanych 32 proc. udziałów w nc+, która została oszacowana na poziomie ok. 1,9 mld zł.

Według zapowiedzi TVN EBITDA spółki "nc+" powinna w 2015 roku przekroczyć ostrożnie szacowany poziom 550 mln zł, a dodatkowo na podstawie umowy jej akcjonariuszy, będzie ona zobowiązana do wypłaty 75 proc. zysku netto w postaci dywidendy dla akcjonariuszy.

W ramach całej transakcji Canal Plus kupiła również od Grupy ITI za ok. 277 mln euro 40 proc. udziałów w N-Vision, spółce, która pośrednio posiada 52,45 proc. udziałów w TVN. Canal Plus i ITI podpisały umowę akcjonariuszy zapewniającą Canal Plus potencjalną ścieżkę przejęcia pełnej kontroli nad N-Vision w 3 lub 4 roku po zamknięciu transakcji. (PAP)

kam/ osz/

d4myc5s

Podziel się opinią

Share
d4myc5s
d4myc5s