Trwa ładowanie...
d3pqmf3

Zaoszczędzone pieniądze pójdą na kolejne drogi

Pieniądze, które zaoszczędzono
w miejscach, gdzie remont kosztował mniej niż planowano, zostaną
przeznaczone na kolejne drogi.

d3pqmf3
d3pqmf3

Wicepremier, szef MSWiA Grzegorz Schetyna powiedział w Nysie, że chce rozszerzenia Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Pieniądze, które zaoszczędzono w miejscach, gdzie remont kosztował mniej niż planowano, zostaną przeznaczone na kolejne drogi.

Pieniądze na pewno nie wrócą _ do rządu. Będą wykorzystane na drogi lokalne, na ich remont i przebudowę. Pracujemy nad zmianą rozporządzenia w tej sprawie. Nikt się nie spodziewał, że ceny będą dużo niższe i że oszczędności będą wielkie _ - powiedział Schetyna podczas uroczystości oddania do użytku odcinka drogi w Nysie, pierwszego na Opolszczyźnie wyremontowanego dzięki programowi przebudowy.

Nyska droga miała według planów kosztować ok. półtora miliona zł, ostatecznie po przetargu koszt remontu wyniósł mniej niż 840 tys. zł. Według Schetyny, z podobną sytuacją mamy do czynienia w całej Polsce. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze są przeznaczane na kolejne remonty. "W związku z tym, że niższe są ceny wynikające z przetargów, dochodzą następne dziesiątki nowych dróg. Łącznie są to setki kilometrów przebudowanych, wyremontowanych dróg" - ocenił wicepremier.

Po oddaniu drogi do użytku Schetyna powiedział dziennikarzom, że rozważa przedłużenie programu zaplanowanego na lata 2008-2011. _ Będę chciał, żeby ten program powiększyć - w miarę możliwości budżetowych. Wiemy, że jest ciężko, ale może uda się w 2011 powiększyć trochę tę pulę. Każdy metr dobrej, bezpiecznej drogi jest ważny _ - zaznaczył minister.

Dodał, że przedstawiciele lokalnych samorządów namawiają go do rozszerzenia zakresu programu. _ Namawiają mnie samorządowcy, żeby nie tylko drogi lokalne w ten program włożyć. Zobaczymy, rozmawiamy, mam nadzieję, że ten program będzie powszechny - tak jak w zamyśle - i widoczny, że wszystkim będzie się lepiej żyło i funkcjonowało _ - podsumował Schetyna.

d3pqmf3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pqmf3