Trwa ładowanie...
dhwlsfm

Zapisy na akcje Milkilandu dla inwestorów indyw. 16-25 XI, dla instytucji 26-29 XI

15.11. Warszawa (PAP) - Zapisy na akcje Milkilandu, producenta wyrobów mlecznych, dla inwestorów indywidualnych potrwają od 16 do 25 listopada, a dla instytucji od 26 do 29...
Share
dhwlsfm

15.11. Warszawa (PAP) - Zapisy na akcje Milkilandu, producenta wyrobów mlecznych, dla inwestorów indywidualnych potrwają od 16 do 25 listopada, a dla instytucji od 26 do 29 listopada - poinformowała spółka w komunikacie. Firma szacuje, że wpływy brutto ze sprzedaży nowych akcji wyniosą ok. 72 mln euro, czyli ok. 284,5 mln zł.

Oferta Milkilandu obejmuje do 6.250.000 nowych akcji oraz do 750.000 akcji istniejących w ramach opcji dodatkowego przydziału, która może zostać uruchomiona w celu pokrycia dodatkowego popytu na akcje spółki. Oferta nie dzieli się na transze.

"Inwestorzy indywidualni będą zapisywać się po cenie maksymalnej, która została ustalona na 11,5 euro, czyli ok. 45,5 zł. Cena emisyjna nowych akcji oraz cena sprzedaży akcji dodatkowego przydziału zostaną ustalone przed rozpoczęciem okresu przyjmowania zapisów od inwestorów instytucjonalnych, w dniu 26 listopada 2010 r., na podstawie oceny zainteresowania inwestorów akcjami oferowanymi w book-buildingu" - poinformowała spółka w komunikacie.

dhwlsfm

Book - building zaplanowany jest w dniach 15-25 listopada.

W przypadku objęcia przez inwestorów wszystkich akcji, po podwyższeniu kapitału, akcje te stanowić będą ponad 22 proc. kapitału spółki.

Pieniądze pozyskane z oferty zostaną przeznaczone przede wszystkim na realizację kolejnych etapów programu inwestycyjnego i sfinansowanie przejęć oraz nowych projektów.

Spółka zamierza zmodernizować Ochtyrskie Zakłady Produkcji Serówna Ukrainie, co pozwoli zwiększyć ich moce o 7 tys. ton. Koszt inwestycji to 10 mln euro. Modernizacja zakładów Ostankino w Rosji, zajmujących się produkcją wyrobów z mleka pełnego, pochłonie 10-13 mln euro. Na rozbudowę mleczarni w celu zapewnienia stanowisk dla 3500-4000 krów mlecznych spółka chce wydać 8 mln euro. Firma chce też zwiększyć kapitał obrotowy w związku z rozbudową mocy produkcyjnych.

dhwlsfm

Łączna wartość planowanych inwestycji grupy w latach 2011-2013 jest szacowana na 83-106 mln euro, włączając akwizycje.

Milkiland zamierza umacniać swoją pozycję na terenie Wspólnoty Niepodległych Państw, skupiając swoje działania w Rosji i na Ukrainie.

"Duże rozdrobnienie rynku oraz wysoki potencjał wzrostu zapewnia znaczące możliwości rozwoju spółki w obu krajach. Grupa zamierza uczestniczyć w procesie konsolidacji rynku i umacniać pozycję w gronie najważniejszych producentów wyrobów mlecznych" - napisano w komunikacie prasowym. (PAP)

morb/ gor/

dhwlsfm

Podziel się opinią

Share
dhwlsfm
dhwlsfm