Trwa ładowanie...
d4ex3jw

Zapisy na I emisję obligacji Kruka w ramach IV programu ruszają w czwartek

Warszawa, 30.11.2016 (ISBnews) - Zapisy w pierwszej emisji obligacji publicznych w ramach IV programu emisji obligacji firmy Kruk rozpoczną się w czwartek, 1 grudnia, poinformowała spółka. Zapisy potrwają do wyczerpania puli oferowanych obligacji, których łączna wartość nominalna wynosi 40 mln zł, podano także.

Share
d4ex3jw

"Wracamy z nowym programem obligacji i piątą emisją w tym roku. Sukces III programu i uplasowanie 300 mln zł w ciągu 7 miesięcy potwierdziły naszą pozycję na rynku jako solidnego emitenta. Zdecydowaliśmy się na zwiększenie dostępności naszego produktu i IV program zostanie zrealizowany z pomocą trzech domów maklerskich. Po raz pierwszy zapisy będą prowadzone do dnia wyczerpania puli dostępnych obligacji" - powiedział prezes Piotr Krupa, cytowany w komunikacie.

Emisja obejmie 400 tys. obligacji serii AF1, przy cenie emisyjnej i wartości nominalnej 100 zł każda. Inwestorzy będą mogli składać zapisy już od 100 zł, podano także.

"Zmienne szacowane oprocentowanie w pierwszym okresie odsetkowym 4,88% w skali roku (WIBOR 3M powiększony o marżę 3,15 pkt proc.)" - czytamy w komunikacie.

d4ex3jw

Współoferującymi są Dom Maklerski PKO Banku Polskiego, Dom Maklerski BDM oraz Dom Maklerski mBanku, podano także.

"Pozostajemy w bardzo dobrej kondycji finansowej. Jednocześnie kolejne miesiące wyglądają atrakcyjnie pod względem dostępnych możliwości inwestycyjnych na wszystkich siedmiu rynkach, na których działamy. Po raz kolejny liczymy na duże zainteresowanie inwestorów indywidualnych i ich wsparcie w dynamicznym rozwoju naszego biznesu" - dodał Krupa.

Kruk S.A. jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. W 2015 r. zakupił i przyjął do obsługi wierzytelności o wartości 8,9 mld zł na siedmiu rynkach: w Polsce, Rumunii, Czechach, na Słowacji, w Niemczech oraz we Włoszech. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży grupy sięgnęły 611 mln zł w 2015 r.

(ISBnews)

d4ex3jw

Podziel się opinią

Share
d4ex3jw
d4ex3jw