Trwa ładowanie...
d272dlz
29-09-2016 11:01

Zapisy na obligacji IPO 3D na wykup akcji Zortax - od dziś do 13 X (aktual.)

W dzisiejszej depeszy w tytule podaliśmy, że obligacje wyemituje IPO DK, tymczasem emitentem będzie jej spółka zależna IPO 3D (tak jak podaliśmy, poprawnie, w treści depeszy).

d272dlz
d272dlz

Warszawa, 29.09.2016 (ISBnews) - Spółka zależna IPO Doradztwo Kapitałowe - IPO 3D podjęła uchwałę w sprawie emisji od 600 do 2 145 sztuk obligacji zwykłych na okaziciela serii ZTRX-A o wartości nominalnej 4 500 zł każda i o łącznej wartości nominalnej od 2 700 000 zł do 9 652 500 zł, poinformowała spółka. Celem emisji jest wykup akcji Zortrax od zainteresowanych akcjonariuszy, a zapisy startują 29 września i potrwają do 13 października, podano także.

"Będzie to pierwsza publiczna oferta tego rodzaju obligacji na polskim rynku kapitałowym. Zostanie ona przeznaczona dla inwestorów, którzy wierzą w potencjał rozwoju Zortraksu. Zamiast świadczenia pieniężnego w postaci odsetek będą oni mogli zażądać przedterminowego wykupu obligacji i otrzymać akcje Zortrax. Również niestandardowa jest konstrukcja świadczenia pieniężnego, w którym kupon odsetkowy uzależniony jest od zysków z inwestycji w akcje Zortrax, co potencjalnie umożliwia uzyskanie ponadprzeciętnej stopy zwrotu z obligacji" - powiedział przewodniczący rady nadzorczej IPO 3D oraz wiceprezes Polskiego Domu Maklerskiego Jarosław Ostrowski, cytowany w komunikacie.

IPO 3D wyemituje obligacje zwykłe na okaziciela serii ZTRX-A o terminie zapadalności 2 lat. Minimalny zapis to jedna obligacja o cenie emisyjnej 5 000 zł. Zapisy na obligacje potrwają od 29 września do 13 października bieżącego roku, a dzień przydziału został ustalony na 17 października. Obligacje nie będą wprowadzane na rynek Catalyst, podano również.

"Wykup obligacji odbędzie się po cenie obliczonej jako wartość nominalna jednej obligacji, plus 75% zysku z inwestycji w akcje Zortrax S.A. Zysk z inwestycji liczony jest jako kwota uzyskana ze sprzedaży akcji Zortrax, nabytych za środki pozyskane przez IPO 3D z emisji obligacji, pomniejszona o wartość emisji tych obligacji. Obecna wycena jednej akcji Zortrax dokonana przez PKF Consult wynosi 72,04 zł. Ze względu na fakt, iż IPO 3D będzie skupować akcje Zortrax po 45 zł, to w przypadku sprzedaży akcji Zortrax po cenie z wyceny, na każde zainwestowane 5 000 zł inwestor otrzyma 2 028 zł odsetek zwrotu z kapitału, czyli 40,56%" - czytamy w komunikacie.

d272dlz

W przypadku braku odpowiedniego wzrostu wartości akcji Zortrax inwestor ma zapewnione odsetki od obligacji na poziomie 11,12% wartości nominalnej w skali dwóch lat. Zakupione akcje Zortrax IPO 3D będzie sprzedawać po planowanym na przyszły rok debiucie giełdowym, podano również.

"Wartość odsetek odpowiada skorygowanemu zyskowi z inwestycji w akcje spółki Zortrax przypadającemu na jedną obligację, jednak nie mniej niż 11,12% wartości nominalnej obligacji w skali dwóch lat" - czytamy w komunikacie.

Zarząd IPO 3D szacuje, że rentowność projektu dla Grupy IPO Doradztwo Kapitałowe wynosić będzie 1-2% wartości emisji, podano również.

W czerwcu 2015 r. Zortrax przeprowadził ofertę publiczną akcji serii C, przy której zadeklarował wprowadzenie ich do obrotu giełdowego do końca 2016 r. Biorąc pod uwagę pozyskanie przez Zortax inwestora, który zapewnił finansowanie spółce na najbliższe kilkanaście miesięcy oraz niekorzystną sytuację na rynku kapitałowym, zarząd Zortrax podjął decyzję o przesunięciu terminu wejścia na GPW na rok 2017, podano również.

IPO Doradztwo Strategiczne świadczy usługi doradcze dotyczące transakcji na rynku publicznym, ze szczególnym uwzględnieniem rynku pierwotnego. Akcje spółki są notowane na rynku NewConnect od 2010 r.

(ISBnews)

d272dlz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d272dlz