Zarobki w bankowości w 2008 roku
Bankowość charakteryzuje się wyższym niż w innych branżach średnim udziałem premii w wynagrodzeniu całkowitym.
Bankowość jest jedną z najbardziej atrakcyjnych pod względem wynagrodzeń branż w Polsce. Z danych Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń wynika, że mediany wynagrodzeń całkowitych pracowników bankowych na różnych szczeblach zarządzania mieściły się w 2008 roku w przedziale od 1 350 PLN do 15 000 PLN. Najwyższe były płace kierowników i dyrektorów – mediana ich wynagrodzeń wyniosła odpowiednio 6 950 PLN i 13 000 PLN. Specjaliści zarabiali 4 800 PLN. Mediana wynagrodzeń całkowitych pracowników szeregowych wyniosła 2 790 PLN.
Bankowość charakteryzuje się wyższym niż w innych branżach średnim udziałem premii w wynagrodzeniu całkowitym. Wynagrodzenie zmienne stanowiło średnio 19 – 28% (w zależności od szczebla zarządzania) całkowitych zarobków pracowników bankowych.
Jaki wpływ na wysokość wynagrodzenia bankowców miało wykształcenie i znajomość języków obcych? Czy pochodzenie kapitału firmy i jej wielkość wpływały na wysokość zarobków? Jak kształtowały się wynagrodzenia pracowników bankowości w różnych regionach Polski? Jakie świadczenia dodatkowe przyznawano im najczęściej? Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo w artykule „Wynagrodzenia w bankowości w 2008 roku” w portalu wynagrodzenia.pl.