Trwa ładowanie...
dcm18ps

Zarząd Energomontażu Południe zdecydował o złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości układowej

10.08. Warszawa (PAP) - Zarząd Energomontażu zdecydował o złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości układowej spółki. Propozycje układowe mają zakładać m.in. 39 proc. redukcję...

dcm18ps
dcm18ps

10.08. Warszawa (PAP) - Zarząd Energomontażu zdecydował o złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości układowej spółki. Propozycje układowe mają zakładać m.in. 39 proc. redukcję wierzytelności powyżej 100 tys. zł. Układ ma pozwolić spółce na sprzedaż aktywów pozaopearcyjnych - podała spółka w komunikacie.

Zarząd Energomontażu Południe chce, by podjęte działania umożliwiły spółce restrukturyzację m.in. przez zbycie aktywów pozaoperacyjnych na zasadach rynkowych.

We wniosku o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu zarząd spółki zamierza przedstawić propozycje układowe, które obejmują m.in. częściową spłatę wierzycieli i redukcję części zadłużenia:

1) spłata wierzytelności w kwocie do 10.000,00 zł (bez odsetek od kwoty należności głównej) w wysokości 100 proc. 2) spłata wierzytelności w kwocie przekraczającej 10.000,00 zł (bez odsetek od kwoty należności głównej) jednak nie większej niż 100.000,00 zł w wysokości 80 proc. 3) spłata wierzytelności w kwocie powyżej 100.000,00 zł w wysokości 61 proc.

dcm18ps

W komunikacie spółka podała, że przyczyną jej obecnej sytuacji są agresywne działania windykacyjne podjęte przez instytucje finansowe oraz wrogie zachowania spółek z Grupy Alstom.

"Zawieszeniem płatności wymagalnych i uprzednio zaakceptowanych faktur Spółki, Grupa Alstom doprowadziła do paraliżu realizacji kontraktów i zaprzestania prac" - napisano w komunikacie.

"Spółka wszczęła przewidziane prawem procedury odzyskania bezspornych, należnych kwot, niemniej są one czasochłonne i pozwalają mieć nadzieję na poprawę płynności spółki jedynie w dłuższym terminie. Spółka wystąpi ponadto z dodatkowymi roszczeniami kontraktowymi" - dodano. (PAP)

kuc/ mto/ jtt/

dcm18ps
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcm18ps