Trwa ładowanie...
d1j33d4

Zarząd InwazjaPC złożył wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu

01.04. Warszawa (PAP) - Zarząd spółki InwazjaPC złożył 30 marca do Sądu Rejonowego w Kielcach wniosek o ogłoszenie upadłości spółki obejmującej możliwość zawarcia układu - podała...

Share
d1j33d4

01.04. Warszawa (PAP) - Zarząd spółki InwazjaPC złożył 30 marca do Sądu Rejonowego w Kielcach wniosek o ogłoszenie upadłości spółki obejmującej możliwość zawarcia układu - podała InwazjaPC w komunikacie.

Zgodnie z uzasadnieniem, powodem złożenia wniosku jest niewypłacalność spółki.

"Utrata płynności finansowej spółki wynika ze wstrzymania w IV kwartale 2011 r. oraz w I kwartale 2012 r. dostaw od producentów sprzętu komputerowego, którego handlem zajmuje się Emitent. Przyczyną wstrzymania dostaw było podtopienie fabryk sprzętu komputerowego (przede wszystkim dysków twardych) podczas powodzi, jaka miała miejsce w Tajlandii w okresie październik-listopad 2011 r., gdzie produkowana jest znaczna część podzespołów głównych dostawców sprzętu, którego handlem zajmuje się InwazjaPC SA" - napisano w komunikacie.

Spółka podała, że brak dostaw na założonym poziomie spowodował spadek sprzedaży o 70 proc., co przy wysokich kosztach bieżących utrzymania przedsiębiorstwa spowodowało załamanie rentowności prowadzonej działalności gospodarczej.

d1j33d4

"W związku z aktualną sytuacją Emitenta w celu ochrony spółki, akcjonariuszy i wszystkich wierzycieli, zarząd spółki podjął decyzję o złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości układowej, która umożliwi kontynuowanie prowadzonej działalności oraz w przypadku zawarcia układu pozwoli na dalszy rozwój Emitenta" - napisano.

W środę Giełda Papierów Wartościowych zawiesiła obrót akcjami i prawami do akcji spółki InwazjaPC na czas nieokreślony, nie dłuższy niż 3 miesiące. InwazjaPC zadebiutowała na rynku NewConnect 5 kwietnia 2011 r. (PAP)

ana/

d1j33d4

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1j33d4
d1j33d4