Trwa ładowanie...
d2wmlos

Zarząd NBP wyraził gotowość do partycypacji NBP w pożyczce dla MFW

20.01. Warszawa (PAP) - Zarząd NBP upoważnił prezesa NBP do zadeklarowania gotowości partycypacji NBP w czasowym zwiększeniu zasobów finansowych MFW w formie pożyczki bilateralnej...

Share
d2wmlos

20.01. Warszawa (PAP) - Zarząd NBP upoważnił prezesa NBP do zadeklarowania gotowości partycypacji NBP w czasowym zwiększeniu zasobów finansowych MFW w formie pożyczki bilateralnej - podał Narodowy Bank Polski w piątkowym komunikacie.

"Zarząd Narodowego Banku Polskiego po zapoznaniu się z wnioskiem ministra finansów z 16 stycznia 2012 r. w sprawie udzielenia przez NBP pożyczki bilateralnej Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu postanowił przychylić się do prośby ministra finansów zawartej we wniosku i upoważnił prezesa NBP do zadeklarowania wobec rządu RP i MFW gotowości partycypacji NBP w czasowym zwiększeniu zasobów finansowych MFW w formie pożyczki bilateralnej" - napisano w komunikacie.

"Ostateczna decyzja o udzieleniu pożyczki na rzecz MFW zostanie podjęta przez zarząd NBP po uzgodnieniu z MFW warunków umowy" - dodano.

"Sprawa ta zostanie przedstawiona Radzie Polityki Pieniężnej na najbliższym posiedzeniu 24 stycznia 2012 r." - zaznaczono.

W środę MFW poinformował, że rozważa zwiększenie zdolności pożyczkowych o 500 mld USD, wliczając w to wsparcie ze strony krajów UE w kwocie 200 mld USD. W grudniu pojawiły się nieoficjalne informacje, że udział Polski w pożyczce dla Międzynarodowego Funduszu Walutowego mógłby wynieść 6,27 mld euro. (PAP)

fdu/ jtt/

d2wmlos

Podziel się opinią

Share
d2wmlos
d2wmlos