Trwa ładowanie...
dytfyr9

Zarząd PBG nie widzi fundamentalnych podstaw do ostatnich spadków kursu

27.04. Warszawa (PAP) - W ocenie zarządu PBG nie ma fundamentalnych podstaw do ostatnich spadków kursu akcji spółki. Aktualny poziom notowań nie jest związany z żadnym negatywnym...

dytfyr9
dytfyr9

27.04. Warszawa (PAP) - W ocenie zarządu PBG nie ma fundamentalnych podstaw do ostatnich spadków kursu akcji spółki. Aktualny poziom notowań nie jest związany z żadnym negatywnym zdarzeniem, które zaistniało lub mogłoby zaistnieć w spółce i wpłynąć na znaczącą przecenę jej akcji - podał zarząd PBG w komentarzu do aktualnej sytuacji w spółce.

"Zdajemy sobie sprawę, że zachowanie kursu akcji spółki PBG jest niepokojące dla inwestorów, niemniej jednak nie widzimy podstaw fundamentalnych do odnotowywanych ostatnio spadków. Rzeczywiście kurs akcji spółki PBG jest najniższy od prawie 5-ciu lat, jednak w naszej ocenie nie ma to związku z żadnym negatywnym zdarzeniem, które zaistniało lub mogłoby zaistnieć w spółce i wpłynąć na znaczącą jej przecenę" - napisano w liście podpisanym przez wiceprezesa PBG Przemysława Szkudlarczyka.

"Osobiście uważam, że przed PBG stoi ogromna szansa dalszego dynamicznego rozwoju, a ten rok będzie kluczowy. Pragnę uspokoić wszystkich naszych inwestorów i zapewnić, że strategia PBG jest konsekwentnie realizowana, co w naszej ocenie w konsekwencji przełoży się pozytywnie na wycenę spółki. Wejście na nowe obszary działalności wymaga czasu, tak samo jak zdobycie wielomiliardowych kontraktów w danym segmencie działalności" - dodano.

W liście podano, że PBG uczestniczy praktycznie w każdym dużym przetargu na rynku energetycznym o szacowanej wartości w sumie między 25 a 30 mld zł.

dytfyr9

"To nasza najbliższa przyszłość i rynek, z którym wiążemy wiele nadziei, które, jak wierzę, przerodzą się w sukcesy. Ubiegając się o te wielomiliardowe inwestycje w energetyce jesteśmy spokojni o to co dzieje się w chwili obecnej, gdyż taki komfort daje nam nasz portfel zamówień. Przypomnę tylko, że na początku bieżącego roku jego wartość wynosiła blisko 5,2 mld zł. To zapewnia nam przychody nie tylko na ten rok, ale również na rok następny. W odniesieniu do przyszłości w długim okresie, PBG ma plany zdecydowanego wyjścia za granicę. Proszę jednak pamiętać o tym, że proces ten wymaga dłuższego horyzontu czasowego" - napisano.

W środę o godz. 14.00 jedną akcję PBG wyceniano na 162 zł. Ostatnio kurs PBG był na podobnych poziomach w lipcu 2006 r.(PAP)

gsu/ ana/

dytfyr9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dytfyr9