Trwa ładowanie...
d46klr8

Zarząd ZE PAK nie będzie rekomendować wypłaty dywidendy za '13

18.03. Warszawa (PAP) - Zarząd ZE PAK nie będzie rekomendować wypłaty dywidendy za 2013 rok - podała spółka w komunikacie. Zarząd chce przekazania całego zysku na zasilenie...

d46klr8
d46klr8

18.03. Warszawa (PAP) - Zarząd ZE PAKZE PAK (Zobacz notowania spółki ») nie będzie rekomendować wypłaty dywidendy za 2013 rok - podała spółka w komunikacie. Zarząd chce przekazania całego zysku na zasilenie kapitału zapasowego.

"Zgodnie z podjętą uchwałą zarząd spółki postanowił odstąpić w zakresie podziału zysku za rok 2013 od zastosowania polityki dywidendowej zaprezentowanej podczas pierwszej oferty publicznej spółki i zarekomendować Walnemu Zgromadzeniu Spółki niewypłacanie dywidendy dla akcjonariuszy z zysku za rok 2013" - podano w komunikacie.

Dodano, że decyzję o odstąpieniu od polityki dywidendowej podjęto ze względu na spadek cen energii oraz potrzeby związane z rozwojem spółki, a w szczególności potrzeby wynikające z programu inwestycyjnego.

Polityka dywidendowa spółki zakłada, że do końca 2016 roku zarząd ZE PAKZE PAK będzie rekomendować wypłatę na dywidendę do 30 proc. jednostkowego zysku. W dłuższej perspektywie polityka dywidendowa ZE PAKZE PAK zakłada przeznaczanie do 50 proc. skonsolidowanego zysku netto na dywidendę.

Spółka nie wypłaciła dywidendy za 2012 rok. (PAP)

jtt/

d46klr8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46klr8