Trwa ładowanie...

Zasiłek pogrzebowy powinien być wyższy. Poseł PiS apeluje do swojego rządu

6 tys. zł zasiłku pogrzebowego - taka stawka, zdaniem posła Andrzeja Melaka z PiS, to minimum, jakie powinno przysługiwać rodzinie zmarłego. Po podwyższenie kwoty poseł zwrócił się do minister rodziny i pracy Elżbiety Rafalskiej.

Zasiłek pogrzebowy powinien być wyższy. Poseł PiS apeluje do swojego rząduŹródło: East News
d1dq1jq
d1dq1jq

Obecnie zasiłek pogrzebowy to około 4 tys. zł – przypomina "Super Express". Według posła Melaka to zdecydowanie za mało, aby godnie pochować bliskiego. Dlatego zwrócił się z interpelacją do minister Rafalskiej w sprawie podwyżki do minimum 6 tys. zł.

Jak argumentował, Polskę stać jest na tę podwyżkę w związku z polepszającą się sytuacją, a rządy dobrej zmiany powinny zadbać o przywrócenie wyższej kwoty zasiłku.

Dziennik przypomina, że w ramach oszczędności wysokość zasiłku została zmniejszona w 2011 roku do 4 tys. zł. Wcześniej mogła wynieść nawet 6 tys. zł, gdyż stanowiła 200 proc. przeciętnego wynagrodzenia osoby, na której pogrzeb przysługiwały pieniądze.

Zobacz także, co jeszcze możesz otrzymać od państwa:

Resort rodziny nie wyklucza, że zasiłek zostanie podniesiony. Na razie trwają analizy. Według informacji "SE" zasiłek mógłby - podobnie jak emerytury i renty - być waloryzowany.

d1dq1jq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dq1jq