Trwa ładowanie...

Zatłoczone lotnisko Chopina. Szykuje się zmiana organizacji ruchu

Lotnisko Chopina zabiega o nowych chętnych do korzystania z ich pasów. Przewoźnicy skarżą się, że już jest tłoczno i w godzinach lotniczego szczytu zatykają się okna kontroli paszportowej.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Zatłoczone lotnisko Chopina. Szykuje się zmiana organizacji ruchuŹródło: WP.PL
d3uu2o6

Podczas konferencji lotniczej Routes 2017 w Barcelonie jednym z 610 uczestników było warszawskie lotnisko im. Fryderyka Chopina. Na tym spotkaniu zebrali się przedstawiciele lotnisk i linii lotniczych, aby rozmawiać o ewentualnych inwestycjach.

Warszawskie lotnisko, według Airport Council International, jest uważane za jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających się w całej Europie. Stołeczny port wyszedł z propozycją podpisania umów na kolejne loty, co wzbudziło oburzenie obecnie współpracujących z nim przewoźników.

Zobacz także : Kłopoty z bagażem

Przedstawiciele linii lotniczych od dawna narzekają, że rano i po południu - kiedy lotów jest najwięcej - na lotnisku powstaje korek.

d3uu2o6

- Kiedy zbliża się nasza godzina odlotu, odprawiają się także pasażerowie Qatar Airways i "atlantyki" LOT-u. Przy odprawie paszportowej robi się duży tłok -przyznaje w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Maciej Pyrka, przedstawiciel dubajskich linii Emirates.

Na te sytuacje skarży się także polski LOT. Reklamuje on swoje loty jako te, które mają najkrótsze, bo 30 min. przesiadki. Niestety, często samo stanie w kolejce tyle zajmuje, przez co przewoźnik staje się mniej wiarygodny.

Lotnisko udostępniło osiem kolejnych stanowisk kontroli paszportowej dla podróżujących poza strefę Schengen. Jak podaje "Rzeczpospolita", od wiosny jest w planach reorganizacja pirsu północnego (gdzie mają być odprawiane rejsy długodystansowe) i przebudowa południowego.

Mariusz Szpikowski, naczelni dyrektor Lotniska Chopina w rozmowie z dziennikiem, mówi, że będzie zmiana organizacji ruchu lotniczego, dzięki czemu zostanie zwiększona liczba lotów z 38-40 na 50-52 na godzinę. Na te inwestycje port przeznaczy 200 mln zł.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3uu2o6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3uu2o6