Trwa ładowanie...

Zatrudnił Ukraińców do pracy w sortowni. Może za to sporo zapłacić

Jeden z pracodawców w Nowym Sączu postanowił zatrudnić w sortowni odpadów obywateli Ukrainy. Nie zatroszczył się jednak należycie o uregulowanie sytuacji prawnej cudzoziemców. Może na tym stracić nawet 30 tys. zł.

Share
Zatrudnił Ukraińców do pracy w sortowni. Może za to sporo zapłacić
Źródło: Karpacki OSG, Fot: mat. prasowe
d1jef8a

O sprawie informują funkcjonariusze ze Straży Granicznej w Tarnowie, którzy w piątek 27 kwietnia skontrolowali legalność zatrudnienia pracowników sortowni z Nowym Sączu. Okazało się, że pięciu obywateli Ukrainy sortowało śmieci, choć nie mieli zezwoleń na wykonywanie pracy na rzecz sądeckiego pracodawcy.

Na nielegalnej pracy ucierpią i pracownicy i pracodawca. Ci pierwsi, ze względu na niedopełnienie obowiązujących formalności, otrzymali decyzje zobowiązujące do opuszczenia Polski w terminie 30 dni. Dodatkowo przez rok cudzoziemcy nie będą mogli ponownie wjechać do Polski oraz pozostałych państw strefy Schengen.

Karpacki OSG
Źródło: Karpacki OSG, Fot: mat. prasowe

Zobacz także: Polacy są pozytywnie nastawieni do pracowników z Ukrainy. Boją się tylko młodzi ludzie

W stosunku do nieuczciwego pracodawcy skierowany zostanie wniosek do sądu o ukaranie. Nielegalne powierzanie pracy cudzoziemcom zagrożone jest karą grzywny od 10 do 30 tys. zł - informują strażnicy graniczni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1jef8a

Podziel się opinią

Share
d1jef8a
d1jef8a