Trwa ładowanie...
d4aan5w
d4aan5w

Zbiory owoców w '11 jednymi z najniższych w ostatnich latach - Makosz z TRSK

23.05. Warszawa (PAP) - Zbiory owoców w 2011 roku mogą być jednymi z najniższych na przestrzeni ostatnich lat - ocenił prezes Towarzystwa Rozwoju Sadów Karłowych Eberhard...
Share
d4aan5w

23.05. Warszawa (PAP) - Zbiory owoców w 2011 roku mogą być jednymi z najniższych na przestrzeni ostatnich lat - ocenił prezes Towarzystwa Rozwoju Sadów Karłowych Eberhard Makosz.

"Bardzo silny jest opad zawiązków owoców porzeczek czarnych i czerwonych (...) w rejonach, gdzie temperatury nie przekroczyły minus 2'C. Kwiaty porzeczki czarnej nie zawiązują owoców, kiedy w okresie kwitnienia są chłodne dni (nawet przy plusowej temperaturze) z suchymi wiatrami. Zbiory owoców mogą być jednymi z najniższych na przestrzeni ostatnich lat" - napisał w raporcie Makosz, odnosząc się do przymrozków z początku maja.

W piątek na konferencji prasowej minister rolnictwa Marek Sawicki ocenił, że zbiory jabłek i gruszek w Polsce, prawdopodobnie również czereśni i śliwek, w 2011 roku będą wyższe od niskiego poziomu z roku ubiegłego, na poziomie z lat o normalnym przebiegu wegetacji. (PAP)

nik/ jtt/

d4aan5w

Podziel się opinią

Share
d4aan5w
d4aan5w