Trwa ładowanie...
d35hhyf

ZCh Police liczą na lekko pozytywny wynik operacyjny w 2010 r.

...

Share
d35hhyf

10.9.Warszawa (PAP) - Przedstawiciele Zakładów Chemicznych Police liczą, że w przyszłym roku spółka będzie miała lekko pozytywny wynik operacyjny.

"Jestem przekonany, że dzięki działaniom restrukturyzacyjnym spółka w przyszłym roku będzie pracowała na lekko pozytywnym wyniku operacyjnym" - powiedział na posiedzeniu sejmowej komisji skarbu prezes spółki Zbigniew Miklewicz.

Wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz powiedział w czwartek, że resort do końca tego roku nie spodziewa się dodatniego wyniku finansowego w spółce.

d35hhyf

Program restrukturyzacji, realizowany obecnie przez ZCH Police, ma przynieść w tym roku spółce prawie 300 mln zł. Efekty mają być uzyskane poprzez aktywizację sprzedaży (82,8 mln zł), redukcję kosztów (124,5 mln zł), restrukturyzację zatrudnienia (76,9 mln zł) i sprzedaż aktywów (14,6 mln zł).

W I półroczu tego roku działania restrukturyzacyjne przyniosły efekt finansowy na poziomie 168 mln zł, co stanowi ponad 56 proc. planu na ten rok.

W ramach restrukturyzacji zatrudnienie w spółce spadło w I półroczu o 140 osób. Do końca roku spółka zamierza zredukować zatrudnienie o kolejne 160 osób.

W I półroczu 2009 roku Police miały 232 mln zł straty netto przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 873,4 mln zł. (PAP)

gsu/ morb/ jtt/

d35hhyf

Podziel się opinią

Share
d35hhyf
d35hhyf