Trwa ładowanie...
d2wzgst

ZCh Police ustaliły warunki handlowe dla sprzedaży propylenu z PDH na wyłączność

Warszawa, 29.12.2016 (ISBnews) - Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police w związku z realizowanym projektem PDH zostały ustalone warunki handlowe dla umowy sprzedaży propylenu na wyłączność, w których stronami są spółka zależna od PDH Polska oraz Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn, poinformowała spółka. Warunki określają, że 100% produkcji propylenu wytworzonego przez PDH Polska po wybudowaniu instalacji PDH, będzie odbierane przez Grupę Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn przez okres nie krótszy niż siedem lat od daty pierwszej dostawy, podano także.

Share
d2wzgst

"Określona w warunkach handlowych szacunkowa wielkość produkcji propylenu wynosi 427 tys. ton rocznie z zastrzeżeniem okresu rozruchu instalacji trwającego 12 miesięcy" - czytamy w komunikacie.

PDH Polska to spółka w 100% zależna od ZCh Police.

Jak podawano wcześniej, PDH Polska realizuje w Policach projekt inwestycyjny obejmujący budowę instalacji odwodorniania propanu w celu produkcji propylenu w skali ponad 400 tys. ton/rok. Szacunkowa wartość inwestycji to 700 mln USD.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

(ISBnews)

d2wzgst

Podziel się opinią

Share
d2wzgst
d2wzgst