Trwa ładowanie...
d3f4tpv
senat

Zdecydowano. ZUS zatrudni 400 osób

ZUS będzie musiał stworzyć co najmniej 400 nowych etatów, by wprowadzić w życie nową reformę. Chodzi o świadczenie uzupełniające dla osób niepełnosprawnych i niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Senatorowie zdecydowali, że więcej osób dostanie 500 zł nowego dodatku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Więcej osób dostanie 500 zł nowego dodatku
Więcej osób dostanie 500 zł nowego dodatku (East News, Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER)
d3f4tpv

ZUS spodziewa się ogromnego zainteresowania nowym wsparciem ze strony emerytów, którym także przysługiwać będzie taki dodatek, o ile mają orzeczenie o niezdolności do samodzielnej egzystencji. Jeśli takiego orzeczenia jeszcze nie mają, będą mogli o nie wystąpić.

Jak pisze "Fakt", tu pojawiają się problemy, ponieważ w ZUS może zabraknąć lekarzy orzeczników, którzy będą decydować o wydaniu takiego dokumentu.

– W tej chwili mamy 656 etatów lekarzy orzeczników i zasiadających w komisjach lekarskich. Z punktu widzenia nowych zadań potrzebne będzie wsparcie – szacujemy je na 400 etatów dla lekarzy orzeczników – mówiła we wtorek w Senacie prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Jak informuje PAP, łączny roczny koszt wypłaty świadczenia wyniesie około 4,5 mld. złotych, a przewidywana liczba osób, która otrzymała świadczenie wyniesie około 800 tysięcy.

d3f4tpv

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3f4tpv

Podziel się opinią

Share
d3f4tpv
d3f4tpv