Trwa ładowanie...
djws30j

ZE PAK: SN nie przyjął skargi do wyroku ws. rekompensat kosztów osieroconych

Warszawa, 25.02.2016 (ISBnews) - Sąd Najwyższy odmówił przyjęcia do rozpoznania skargi kasacyjnej Elektrowni Pątnów II od wyroku Sądu Apelacyjnego w Warszawie z dnia 4 listopada 2014 roku, w sprawie rekompensaty na pokrycie kosztów osieroconych za 2008 rok, poinformował Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin.

Share
djws30j

"Orzeczenie Sądu Najwyższego kończy postępowanie w sprawie rekompensaty na pokrycie kosztów osieroconych Elektrowni Pątnów II za 2008 rok" - czytamy w komunikacie.

Zgodnie z ustaleniami dokonanymi pomiędzy Elektrownią Pątnów II a Zarządcą Rozliczeń S.A. kwota będąca przedmiotem sporu jest sukcesywnie spłacana Zarządcy Rozliczeń S.A. zgodnie z przyjętym harmonogramem płatności, podano również.

Grupa ZE PAK, w której Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin jest spółką dominującą, prowadzi działalność obejmującą wydobycie węgla brunatnego, jak również wytwarzanie oraz sprzedaż energii elektrycznej i ciepła. Aktywa wytwórcze Grupy obejmują cztery elektrownie opalane węglem brunatnym (Pątnów II, Pątnów I, Adamów i Konin) oraz blok opalany biomasą. Grupa, pod względem ilości wytwarzanej energii elektrycznej, jest piątym wytwórcą w Polsce z udziałem wynoszącym około 7% w krajowym rynku wytwarzania energii elektrycznej. Spółka jest notowana na GPW od 2012 r.

(ISBnews)

djws30j

Podziel się opinią

Share
djws30j
djws30j