Trwa ładowanie...
d27k7u7

Zelmer ocenia, że dobrze przygotował się do sezonu, podtrzymuje plany na cały rok

28.08. Warszawa (PAP) - Zarząd Zelmera ocenia, że spółka jest dobrze przygotowana do rozpoczynającego się właśnie sezonu. Dlatego po pierwszym półroczu nadal podtrzymuje cele firmy...

d27k7u7
d27k7u7

28.08. Warszawa (PAP) - Zarząd Zelmera ocenia, że spółka jest dobrze przygotowana do rozpoczynającego się właśnie sezonu. Dlatego po pierwszym półroczu nadal podtrzymuje cele firmy na cały rok, czyli ponad 10-proc. wzrost przychodów rdr oraz osiągnięcie rentowności EBITDA na poziomie 10 proc. - poinformował na konferencji prezes Zelmera, Janusz Płocica.

"Jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu z punktu widzenia organizacyjnego, produktowego, logistycznego i dystrybucyjnego. Nasz nowy zakład produkcyjny będzie mógł w tym okresie w pełni pokazać swoje możliwości" - powiedział Płocica.

"Ponadto, nasi dystrybutorzy, po dobrym okresie sprzedaży sprzętu RTV w czasie Euro 2012 i Igrzysk Olimpijskich, są w dobrej kondycji przed startem sezonu sprzedaży drobnego sprzętu AGD" - dodał.

Prezes poinformował, że spółka na razie podtrzymuje plany na 2012 r.

d27k7u7

"Naszym celem od trzech lat jest osiąganie rok do roku co najmniej 10-proc. wzrostu przychodów i marży EBITDA na poziomie 10 proc. Na razie uważamy, że jesteśmy gotowi takie wyniki na koniec roku pokazać, ale to będzie zależało od sytuacji na rynku oraz rezultatów osiągniętych w ciągu najbliższych kilku tygodni, czyli w czasie naszego sezonu sprzedażowego" - skomentował.

"O tym, czy na pewno uda nam się zrealizować cele założone w strategii, będziemy wiedzieli w grudniu" - dodał.

Po I połowie roku Zelmer wypracował 294 mln zł przychodów ze sprzedaży wobec 281,8 mln zł obrotów w analogicznym okresie roku poprzedniego. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 11,5 mln zł w stosunku do 11,9 mln zł, a zysk netto sięgnął 6,4 mln zł wobec 30,6 mln zł przed rokiem.

Jak podała spółka, skorygowany zysk netto wyniósł w tym okresie 8,8 mln zł wobec 8,6 mln zł rok wcześniej. (PAP)

jow/ ana/.

d27k7u7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27k7u7