Trwa ładowanie...
d21mflv

Zelmer raczej nie osiągnie 10-proc. dynamiki sprzedaży rdr w 2011 r.

15.11. Warszawa (PAP) - Zelmer, który oczekiwał, że w 2011 r. osiągnie dwucyfrową dynamikę przychodów ze sprzedaży, po wynikach III kwartału spodziewa się, że wzrost ten będzie...

Share
d21mflv

15.11. Warszawa (PAP) - Zelmer, który oczekiwał, że w 2011 r. osiągnie dwucyfrową dynamikę przychodów ze sprzedaży, po wynikach III kwartału spodziewa się, że wzrost ten będzie "wyraźnie widoczny", ale raczej nie osiągnie 10 proc. - poinformował dziennikarzy Janusz Płocica, prezes spółki. W IV kwartale Zelmer chce wypracować co najmniej podobne rdr wyniki. Marża brutto nie powinna w kolejnych okresach spadać.

"W całym roku pewnie nie osiągniemy 10-proc. dynamiki wzrostu sprzedaży, ale chcielibyśmy się do niej zbliżyć. Rok do roku wzrost na pewno będzie wyraźnie widoczny, jednak III kwartał trochę zachwiał naszymi wcześniejszymi założeniami" - powiedział po konferencji Płocica.

Prezes poinformował, że po III kwartale rynek małego AGD w Polsce utrzymał jednocyfrową dynamikę wzrostu i taka sytuacja powinna się utrzymać także w IV kwartale.

d21mflv

"Spodziewamy się, że IV kwartał będzie dla nas dobrym sezonem sprzedażowym. Powinniśmy wypracować wyniki porównywalne lub lepsze rok do roku" - powiedział Płocica.

Na pytanie, czy na poziomie netto można spodziewać się w tym okresie zdarzeń jednorazowych, Magdalena Bartoś, członek zarządu spółki, odpowiedziała: "Przed nami okres, w którym liczyć się będzie faktyczna działalność biznesowa, bez czynników jednorazowych. Chociaż mamy nadzieję na zwrot odpisu na należności Domar i Avans w wysokości 3,7 mln zł. 1 grudnia będzie miała miejsce rozprawa apelacyjna, dowiemy się wówczas, czy będziemy mogli odwrócić odpis".

W IV kwartale 2010 r. przychody Zelmera wyniosły 224,6 mln zł, zysk operacyjny 24,2 mln zł, a zysk netto 16,8 mln zł.

Prezes poinformował, że w kolejnych okresach marża brutto na sprzedaży nie powinna spadać.

d21mflv

"Nie należy się oczywiście spodziewać eksplozji jeśli chodzi o marżę, ale raczej pójdzie ona w górę niż w dół. Nasze cele są wyższe niż 27 proc. z III kwartału" - dodał.

W III kwartale br. Zelmer osiągnął 147,3 mln zł przychodów ze sprzedaży wobec 168,2 mln zł przed rokiem. Zysk operacyjny wyniósł 4,2 mln zł, podobnie jak w III kwartale 2010 r. Zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej sięgnął 2,4 mln zł wobec 3,8 mln zł rok wcześniej.

Po dziewięciu miesiącach 2011 r. spółka zaraportowała 429,1 mln zł sprzedaży, 16 mln zł zysku operacyjnego oraz 33,8 mln zł zysku netto przed korektami oraz 15,8 mln zł zysku netto po korektach. (PAP)

jow/ ana/

d21mflv

Podziel się opinią

Share
d21mflv
d21mflv