Trwa ładowanie...
d50bofx
pte skarbiec-emerytura
+1

Zgoda KNF na połączenie PTE Skarbiec-Emerytura i Aegon PTE

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zgodziła się na połączenie PTE Skarbiec-Emerytura i Aegon PTE - poinformowała Komisja w piątkowym komunikacie.
Share
d50bofx

Połączenie ma nastąpić poprzez przeniesienie majątku PTE Skarbiec-Emerytura na Aegon PTE w zamian za akcje Aegon PTE wydane BRE Bankowi - akcjonariuszowi PTE Skarbiec-Emerytura.

Zgodnie z harmonogramem połączenia, 30 czerwca rozpocznie się likwidacja OFE Skarbiec-Emerytura. 7 listopada 2008 r. proces ten się zakończy i wówczas też aktywa OFE Skarbiec - Emerytura zostaną przeniesione do Aegon OFE.

W listopadzie 2007 roku PTE Skarbiec-Emerytura i Aegon PTE złożyły do KNF wnioski w sprawie połączenia towarzystw emerytalnych.

Pod koniec września 2007 roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) zgodził się na połączenie Aegon i PTE Skarbiec- Emerytura.

Pod koniec czerwca 2007 roku BRE Bank podpisał z Aegonem umowę w sprawie połączenia PTE Ergo Hestia oraz PTE Skarbiec-Emerytura oraz udzielenia opcji na sprzedaż akcji należących do banku w połączonym towarzystwie.

d50bofx

Podziel się opinią

Share
d50bofx
d50bofx