Trwa ładowanie...
dobfu2e

Zielone Biuro w polskim Carrefourze

Carrefour Polska zachęca swoich pracowników do oszczędzania energii. Poprzez proste informacje i przykłady pokazuje jak można przyczynić się do zmniejszenia zużycia energii.
Share
dobfu2e

Takie działania pomagają chronić środowisko i mogą przełożyć się na duże oszczędności zarówno dla skromnego domowego budżetu, jak i dla całej firmy.

W pomieszczeniach biurowych firmy pojawiły się plakaty informujące o sposobach oszczędzania energii, poprzez stosowanie się do prostych zasad, jak: wyłączanie oświetlenia w pustych pomieszczeniach biurowych oraz w rzadko uczęszczanych częściach korytarza, nie pozostawiania urządzeń w stanie czuwania, czy wyjmowanie ładowarki do telefonu lub laptopa z gniazdka, po naładowaniu baterii.

Ponadto, na korytarzach pojawiły się skrzynki, do których zbierane są zużyte baterie oraz plastikowe nakrętki od butelek, natomiast na monitorach komputerów pojawia się wygaszasz ekranu z informacjami o sposobach oszczędzania energii w biurze.

dobfu2e

Carrefour Polska jako firma odpowiedzialna społecznie i wrażliwa na problemy środowiska podjęła już szereg konkretnych zobowiązań w zakresie racjonalnego gospodarowania energią. Do końca 2009 roku firma zamierza wymienić żarówki w sklepach, tradycyjne oświetlenie zostanie zastąpione energooszczędnym, wdrożony zostanie także system zarządzania energią, mierzący i optymalizujący zużycie prądu. W tym roku firma również zamierza wyposażyć niektóre sklepy w nowoczesne meble chłodnicze, co pozwoli na znaczące zmniejszenie zużycia energii elektrycznej.

W lutym 2009 roku grupa Carrefour jako jedyna firma handlowa w Europie przyłączyła się do Tygodnia Zrównoważonej Energii, organizowanego przez Komisję Europejską. Wcześniej, sieć zobowiązała się do systematycznego obniżania zużycia energii, od roku 2004 zużycie spadło już o 9,2 proc., natomiast do roku 2020 redukcja ma wynieść 20 proc.

Handel-Net.pl

dobfu2e

Podziel się opinią

Share
dobfu2e
dobfu2e