Trwa ładowanie...
d3i0bpx
Gospodarka

Złote medale dla trzech polskich wódek z grupy CEDC

Odznaczenia w międzynarodowym konkursie Monde Selection, zwane wódczanymi Oskarami zdobyły trzy polskie wódki: Bols, Żubrówka i Absolwent.
Share
Złote medale dla trzech polskich wódek z grupy CEDC
Źródło: Jupiterimages
d3i0bpx

Odznaczenia w międzynarodowym konkursie Monde Selection, zwane wódczanymi Oskarami zdobyły trzy polskie wódki: Bols, Żubrówka i Absolwent.

Pierwszego czerwca w Wenecji wódki Bols i Żubrówka zdobyły złote medale, a Absolwent Wielki Złoty Medal i specjalną nagrodą Międzynarodowe Trofeum za Jakość. Żubrówka powtórzyła podobny sukces sprzed roku a marka Bols ubiegłoroczny srebrny medal zamieniła na złoto.

Nagrody przyznawane są przez międzynarodową organizację Monde Selection, która bada jakość produktów żywnościowych w certyfikowanych laboratoriach na całym świecie. Ten niezależny instytut powstał w 1961 roku w Brukseli i każdego roku organizuje konkurs, którego celem jest wyłonienie produktów o najwyższej jakości.

d3i0bpx

_ Wielomilionowe inwestycje w najnowsze technologie zwracają się. Zwrot może nastąpić bezpośrednio w postaci łagodnego smaku oraz najwyższej jakości produkowanych wódek lub pośrednio poprzez uznanie, które zdobywa się na międzynarodowych konkursach. Nam udało się uzyskać i jedno i drugie _ - powiedział w komentarzu do wyników konkursu Henryk Wnorowski, prezes Polmosu Białystok z grupy CEDC, w którym produkuje się m.in. Żubrówkę i Absolwenta.

Bols nie gorszy od wódek z Białegostoku

W kwietniu 2009 r. wódka Bols zdobyła też dwie gwiazdki w konkursie Superior Taste Award 2009. Dwoma gwiazdkami nagradzane są produkty, których smak oceniany jest jako „nadzwyczajny”. Walory smakowe były analizowane zgodnie z pięcioma kryteriami. Wódka Bols uzyskała najwyższe noty za klarowność, 99 proc. oraz zapach i smak. Oceny dokonywało jury składające się z sommelierów reprezentujących najlepsze europejskie instytucje branżowe.

_ Sposób oczyszczania alkoholu sprawia, że nasze wódki, nie posiadają żadnych zanieczyszczeń. Stawiamy na jakość zarówno w trakcie procesu produkcji jak i wybierając najlepsze surowce, z których produkowane są nasze marki _ - podsumowuje Wojciech Bobek prezes spółki Bols należącej do grupy CEDC.

JS

d3i0bpx

Podziel się opinią

Share
d3i0bpx
d3i0bpx