Trwa ładowanie...

Złoty i giełda idą w dół w czwartek

Po początkowych spadkach polskiej waluty złoty zachowuje się stabilnie. Najbardziej osłabił się do amerykańskiego dolara.

Złoty i giełda idą w dół w czwartekŹródło: Fotolia, fot: whitelook
d37wbdi
d37wbdi

O 12.39 złoty traci 0,19 proc. wobec euro, 0,53 proc. wobec dolara, 0,08 proc. wobec franka oraz 0,13 proc. wobec funta. To poziomy podobne do tych z godziny 9.30. Tuż przed godziną 17 za euro trzeba było zapłacić 4,23 zł, dolar kosztował 3,11 zł, frank szwajcarski 3,46 zł, zaś funt brytyjski 5,14 zł.

Również na giełdzie obserwujemy spadki. W Warszawie indeks WIG 20 leci w dół o 0,30, tak samo jak WIG30. Indeks szerokiego rynku WIG traci 0,29 proc. O godzinie 16:40 WIG30 jest o 0,16 proc. na plusie, zaś WIG20 wzrósł o 1,01 proc.

- FED zmniejszył skalę programu luzowania ilościowego o kolejne 10 mld USD. Odbiło się to negatywnie na walutach krajów rozwijających się, ale nie ma czemu się dziwić, skoro to głównie ryzykowne aktywa były beneficjentem tego programu - tłumaczy Maciej Przygórzewski z serwisu internetowykantor.pl.

- Ostatnie kilkanaście godzin handlu na rynku złotego przyniosło dalsze osłabienie krajowej waluty w ślad za spadkami na emerging markets. Słabsze nastroje dotknęły również rynek długu, który znalazł się na najniższym poziomie od początku stycznia. Zgodnie z wczorajszym komentarzem efekt podwyżki stóp w Turcji okazał się krótkotrwały, a zagraniczni inwestorzy w dalszym ciągu pozbywają się bardziej ryzykownych aktywów, na bazie czego tracą m.in. giełdy oraz PLN - pisze w porannym komentarzu Konrad Ryczko z DM BOŚ.

*Spadki są też kontynuacją wczorajszej reakcji rynków. Czytaj więcej: Dramatyczne spadki walut wschodzących rynków pociągnęły w dół giełdy *

d37wbdi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37wbdi