Trwa ładowanie...

Złoty stabilny, brakuje impulsów

Wtorkowe przedpołudnie przynosi lekkie umocnienie złotego w relacji do głównych walut. Proces ten wspiera lekka poprawa nastrojów na rynkach finansowych. O godzinie 11:41 kurs USD/PLN testował poziom 3,0073 zł, a EUR/PLN 3,8898 zł. Wczoraj na zamknięciu kursy tych par kształtowały się odpowiednio na poziomach 3,0109 zł i 3,8985 zł.

Share
Złoty stabilny, brakuje impulsów
Źródło: X-Trade Brokers DM
d3rgvtg

Odreagowanie ostatnich spadków na głównych europejskich giełdach, w którą to tendencję wpisuje się także warszawski parkiet, poprawia sentyment do złotego. Podobną reakcję wywołuje wyhamowanie spadków EUR/USD. Jak również dzisiejsza deklaracja ministra finansów Japonii, dotycząca kupna w tym miesiącu europejskich obligacji. Aczkolwiek, co podkreślaliśmy w dzisiejszym porannym komentarzu rynkowym (http://www.xtb.pl/strona.php?komentarz=18774), należy mieć na uwadze, że ma ona póki co jedynie symboliczny wydźwięk.

Po tym, jak większych emocji nie wywołały wyniki aukcji greckich bonów skarbowych (średnia rentowność 4,9%, stosunek popytu do podaży 3,4), co zdecydowanie było głównym wydarzeniem dnia, w kolejnych godzinach należy oczekiwać umiarkowanych wahań złotego. Głownie dlatego, że brakuje potencjalnych impulsów.

Marcin R. Kiepas
X-Trade Brokers DM S.A.

d3rgvtg

Podziel się opinią

Share
d3rgvtg
d3rgvtg