Trwa ładowanie...
d40alhh

Złoty w poniedziałek wzmocnił się w stosunku do zagranicznych walut

Początek świątecznego tygodnia przyniósł kontynuację umocnienia złotego, który zyskiwał bardzo wyraźnie w stosunku do wszystkich walut - ocenił analityk domu maklerskiego mBanku Kamil Maliszewski.
Share
d40alhh

Ok. godz. 17.10 w poniedziałek za euro trzeba było zapłacić 4,24 zł, za dolara 3,88 zł, a za franka szwajcarskiego 3,91 zł.

"Pozytywne nastawienie do ryzykownych aktywów i wzrosty na głównych giełdach pozwalają inwestorom lokować swój kapitał na rynkach wschodzących. Stąd wzrosty na GPW oraz około 1 proc. umocnienie złotego w stosunku do wszystkich głównych walut" - wskazał Maliszewski.

Dodał, że ciągle nieznani są kandydaci Sejmu do Rady Polityki Pieniężnej, gdyż PiS nie zgłosił jeszcze swoich wniosków, natomiast wybór przedstawicieli klubów opozycyjnych - jak wskazał - wydaje się bardzo mało prawdopodobny.

d40alhh

"Należy więc zaczekać na ostateczne i potwierdzone informacje, które mogą mieć wpływ na rynek złotego. Bardzo trudno przewidzieć krótkoterminowy kierunek, w którym podąży PLN, jednak ciągle podtrzymuję stanowisko, że osłabienie złotego w perspektywie kolejnych tygodni wydaje się bardziej prawdopodobnym scenariuszem" - zaznaczył Maliszewski.

W ocenie analityka domu maklerskiego Banku Ochrony Środowiska Konrada Ryczko początek nowego - w praktyce skróconego - tygodnia notowań przyniósł dalsze umocnienie złotego.

"Złoty kontynuował wzrost wyceny wobec zagranicznych walut znacząco zyskując wobec CHF o 1,1 proc., czy dolara amerykańskiego o 1,12 proc. Skalę dzisiejszych wzrostów należy po części przypisać tzw. płytkiemu rynkowi, gdzie niska aktywność inwestorów sprzyja zmienności. W szerszym ujęciu wydaje się, iż PLN, powinien utrzymać ostatnie +zdobycze+ do końca roku z uwagi na lepsze nastroje po niedawnych decyzjach amerykańskiego FED, czy nieznaczną poprawę sentymentu wokół polskich aktywów m.in. po prezentacji założeń budżetowych" - wskazał Ryczko.

d40alhh

Podziel się opinią

Share
d40alhh
d40alhh