Trwa ładowanie...
pit
23-05-2016 17:12

Złożenie PIT-u jest łatwe. Myśli tak ponad połowa Polaków

Przeszło połowa Polaków uważa, że wypełnienie formularza PIT jest łatwe. Wskazują na to wyniki sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej. 49 procent respondentów złożyło PIT przez internet.

Złożenie PIT-u jest łatwe. Myśli tak ponad połowa PolakówŹródło: Fotolia, fot: Pio Si / Fotolia
d6hlmpo
d6hlmpo

59 procent uczestników badania oświadczyło, że samodzielnie złożyło zeznanie podatkowe. 21 procent ankietowanych zrobiło to za pośrednictwem zakładu pracy lub Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, 14 procent zadeklarowało, że nie musi płacić podatku, a 6 procent - że nie złożyło PIT-u z innych powodów.

49 procent respondentów, którzy sami złożyli zeznanie podatkowe, zrobiło to przez Internet, 39 procent osobiście, 8 procent listownie, a 3 procent w inny sposób.

W tym roku liczba składających PIT przez Internet po raz pierwszy przekroczyła liczbę tych, którzy zrobili to osobiście. 54 procent ankietowanych uznało, że wypełnienie formularza jest łatwe, 24 procent - że trudne, a 22 procent nie miało wyrobionego zdania. 43 procent uczestników sondażu, którzy samodzielnie rozliczyli się z fiskusem, korzystało z pomocy rodziny lub znajomych, 40 procent - z programów komputerowych, a 27 procent z pomocy fachowych doradców.

Sondaż przeprowadzono w dniach 5-12 maja na reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski, liczącej 1100 osób.

d6hlmpo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6hlmpo