Trwa ładowanie...
d1ppir5

Znicze za miliard złotych. To nie będzie dobry rok dla branży

Rocznie "przepalamy" na cmentarzach ok. miliarda złotych. Na taką właśnie sumę szacowana jest wartość rynku zniczy w naszym kraju. Tak było przynajmniej do tej pory, bo 2020 roku branża raczej nie zamknie z takim wynikiem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tu nie będzie zaskoczenia: najwięcej zniczy kupujemy w okolicy 1 listopada
Tu nie będzie zaskoczenia: najwięcej zniczy kupujemy w okolicy 1 listopada (Pixabay)
d1ppir5

Co roku kupujemy co najmniej 300 milionów sztuk – najwięcej w okolicach Wszystkich Świętych. Według badania Hiper-Com Poland i Grupy AdRetail w 2019 roku 45 proc. Polaków planowało wydać na znicze średnio od 30 do 40 zł. Ponad połowa z nas zakładała zakup 4-5 sztuk.

W tym roku branża nie będzie świętowała sukcesu. Winny temu jest, a jakże by inaczej, koronawirus. Pogarszająca się sytuacja sanitarno-epidemiologiczna oraz chęć uniknięcia tłoku i ryzyka zarażenia na cmentarzach sprawiły, że 1 listopada grobów bliskich nie odwiedzi aż 41 proc. Polaków, co widocznie przekłada się na plany zakupowe .

d1ppir5

Z danych aplikacji Listonic wynika, że w październiku br. o 27 proc. rzadziej dodawano znicze do list zakupowych niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Zaobserwowaliśmy także 10 proc. spadek w planowaniu zakupu sztucznych kwiatów.

Rząd apeluje do Polaków o rozłożenie wizyt na cmentarzach w czasie. Być może także plany zakupu zniczy rozłożą się w tym roku na pierwsze tygodnie listopada.

Wszystkich Świętych w czasie pandemii koronawirusa. Ekspert o tym, czego należy się obawiać

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ppir5

Podziel się opinią

Share
d1ppir5
d1ppir5